Domů / Recenze / Peugeot 307 SW 1.6 Hdi, rok výroby 2008

Peugeot 307 SW 1.6 Hdi, rok výroby 2008

Kombík Peugeotu 307 SW jsem kupoval před šesti lety přímo z autosalonu. Za tuto dobu jsem najezdil něco málo přes 170 tisíc kilometrů a hodně dlouho mi toto auto plnilo stoprocentně spolehlivou službu. Samozřejmě bylo potřeba jezdit pravidelně do servisu na údržba a kontrolu komponentů. Snad nejvíce jsem zaplatil za porouchanou spojku a chladič u klimatizace, což však byla snesitelná investice a auto následně drželo opět několik let bez větších problémů.

Peugeot disponuje prostorným interiérem, své si v něm najde takřka každý, takže v nabídce je mnoho přihrádek, sedačky jsou pohodlné s dobrým bočním vedením, prostoru pro posádku dostatek. Když se zmínim o ovladatelnosti, řízení má elektro posilovač a proto se auto ovládá velice hladce a celkově jsou jízdní vlastnosti super. Swéčko drží směr, stabilitu, nemá tendenci vylétnout ze zatáčky při prudším průjezdu. Motor je 1,6 hdi s výkonem 80 kW a průměrná spotřeba paliva je kolem 7,8 l na 100 km. Sice by tohle číslo mohlo být o alespoň pár desetin menší, ale co už člověk nadělá.

Po designové stránce je Peugeot 307 SW velice pěkně navržený, je vidět, že tvůrci při výrobě nezaháleli a snažili se vyrobit líbivý vůz. Kromě toho musím vyzdvihnout i velký zavazadlový prostor, ale od toho je přece kategorie kombi. S peugetom se mi dobře cestuje a ačkoliv si lidé často na tuto značku stěžují, u mne tomu tak není.