Domů / Terénní auta / Jeep Compass 2.1, rok výroby 2009
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeep Compass 2.1, rok výroby 2009

Z počátku jsem byl sice z koupě nového Jeepu Compass nadšený, ale tento pocit začal velice brzy vyprchávat, protože se začaly odhalovat nedostatky, kterými disponuje. Jedním z nich je výhled skrze zadní okénko, které je při parkování docela nezbytný.

Tady však je prakticky nulový, a jelikož vývojáři tohoto omlazeného modelu nejspíše neznali něco jako parkovací senzory, tak celý proces parkování je docela obtížný. Dále by šlo vyjmenovat několik různých nesmyslů v interiéru auta, které vám taktéž dříve nebo později cestování a jeho řízení docela znepříjemní. Jmenovat lze například masivní sloupek u řidiče. Má zajímavé tělo.

Pod kapotou Jeepu Compass je čtyřválcový diesel o objemu 2,1 litrů. Zatáh, chod motoru a vše s tím spojené je na jedničku, ale do interiéru je motor dost slyšet a to téměř při každé fázi jízdy, takže ani v tomto ohledu se nejedná o nic pozitivního, co by se dalo vychválit. Co se týče převodovky, v autě mám manuál se šesti rychlostními stupni. Motor je schopen vydat výkon až 160 koní, ale pozor. Když se rafička tachometru posune dále za 100 km/h, tak motor začne hučet a proto je dobrý držet maximálku okolo 110 – 125 km/h. Pohon je na všechna čtyři kola.

Kdybych měl své zkušenosti shrnout do pár slov, tak bych Jeep Compass doporučil opravdu pouze milovníkům terénních vozidel a Jeepů. Je zcela jasné, že auto není vhodné pro rodinné účely a výlety. Pořizovací cenu, vzhledem k několika negativům, bych v bazarech rovněž snížil, takže nebojte se smlouvat a určitě cenu tlačte co nejméně dolů.