Domů / Novinky / Peugeot 307 CC 1.6 16V, rok výroby 2005

Peugeot 307 CC 1.6 16V, rok výroby 2005

Peugeot 307 cabrio jsem dostal jako dárek k úspěšně zvládnutému řidičáku a od té doby se jedná o mého oblíbence, na něhož nedám dopustit. Auto se mi podařilo získat náhodou, kdy se známý rozhodl po 45 000 najetých kilometrech k jeho prodeji a místo něj si pořídit klasické auto s „pevnou“ střechou. Historii vozu jsem znal, kabriolety se mi líbí, takže bylo na řadě se jen domluvit na dobré ceně. Nakonec se vše podařilo a já si začal užívat život řidiče ve svém vlastním vysněném autě.

Pokud bych měl popsat Peugeot CC, zadní část vozu tvoří LED světla, což dodává spolu se sundávací střechou zajímavý design. Přijde mi, že vůz je trošku méně položený, ale možná to dělají i ta sedadla. Vystupování z nich není nic snadného 🙂 Prostor v autě je vzhledem ke kategorii vozidla logicky menší, cestující vzadu o nějém komfortním cestování nemůžou říct půl slova, ale tak to prostě je. Osobně jsem raději, když jezdíme max. Ve dvou lidech. Samotný kufr je naopak velký, ale když se sundá střecha, tak se jeho dispozice dost zmenší. Stejně tak není příliš dobře vidět na zadního okno a parkování je tedy docela opruz. Další nevýhodou auta je i to, že není stavěné na naše „skvostné“ silnice druhé a nižší třídy, na kterých při projíždění různými záplatami, výtluky a podobnými deformacemi vozovky, docela dost trpí. Každopádně super je jízda v zatáčkách, kde 307čka drží jako přilepená.

Ještě dodám, že pod kapotou je motor 1,6 16v a průměrná spotřeba je 8,8 l/100 km. To není příliš, ale zase to není málo, takže bych spotřebu označil za takový zlatý střed. Vždyť se říká, může být i hůř.