Domů / Články / Volkswagen Jetta 2019

Volkswagen Jetta 2019

Nejnovější generace Volkswagen Jetta byla do prodeje uvedena v roce 2010. Pro šestou generaci Jetta byla laťka stanovena trošku níže. Byla totiž odsunuta z prémiového segmentu a nebyla tak možnost připlatit si za prémiové doplňky typu kožených sedaček nebo víceprvkového zavěšení.

Volkswagen se však pro rok 2018 rozhodl zase o kousek přiblížit luxusu a Jettu posunou k prémiovému trhu. Jak se to automobilce povedlo?

Nová Jetta se významně odklání od svého předchůdce

Nová Jetta představuje významný odklon od starého modelu. Nejedná se však o žádnou revoluční novinku. Zkrátka vypadá jinak.

Letmý pohled ihned prozradí, že Volkswagen si dal hodně práce s designem. Přesto nenabízí nic, co by bylo nové, neokoukané a revoluční.

Těšit se můžete na čistý sportovní vzhled s hranatými liniemi vpředu a vzadu. Jetta se zřejmě inspirovala Passatem. Rozhodně to není špatně, protože je Jetta nyní více svůdnější než kdy jindy. Celkově nový model vypadá dobře a svěže. Občas se v něm promítnou auta, která vidíte běžně na ulicích, ale kdo chce objevovat kolo, když to takhle funguje.

Proměnila se šeď v interiéru ve zlato?

Původně byl interiér Jetta neuvěřitelně nudný. Byla potřeba drastická změna, která by přinesla moderní a svěží kokpit hodný moderní době. A z aktuální nabídky se to podle nás podařilo.

K dispozici je palubní deska, která není plocha, ale má výraznější konstrukci. Nový displej a HVAC otvory jsou umístěny níže ve středové konzoli. Rozvržení ovládání je mnohem čistější a sedadla jsou krásně zabalená v čalounění. Nechybí ani celá řada nových technologií a dalších vychytávek, které si zamilujete.

Velká novinka pod kapotou

Velkou novinkou pod kapotou je pružná platforma MQB, kterou sdílí společně s Audi A3, Volskwagen Arteon nebo Atlas.

Novinka by měla používat kompaktní přeplňovaný 1,4 litrový čtyřválec s přímým vstřikováním. Jednotka bude schopná utáhnout 147 koňských sil a 184 liber-stop točivého momentu.

Nová Jetta se povedla, ikdyž s některými částmi nesouhlasíme. Celkově je však nový model mnohem vydařenější, než starší šedivý a průměrný bratříček.