Domů / Recenze / Hyundai i30

Hyundai i30

Hyundai i30 je všestranný vůz, který splňuje všechny požadavky na moderní automobil. Kombinací všech důležitých vlastností se stal oblíbeným nejen v autosalonech, ale především mezi uživateli, ti si jeho předností velmi váží, jelikož jsou nadstandardní.

U vozů Hyundai si uživatelé vždy mohou zvyknout na příjemné ceny, za které dostanou vůz, který jim nabídne ty samé i lepší vlastnosti, než vozy vyšší třídy u jiných značek. Hyundai i30 je skvěle hodnocen i v testech EURO NCAP, které hodnotí bezpečnost. Kromě těchto vlastností lze obdivovat velmi nízkou spotřebu a rovněž ekologický přístup výroby, vůz má minimální emise CO2. Jedná se o perfektní vůz pro denní užívání, nezklame v žádném ohledu, byl konstruován tak, aby vyhovoval širokému spektru uživatelů a každý tak v něm mohl vidět svůj vysněný vůz. Dočtěte se více o vozu Hyundai i30 a zjistěte, v jakých provedeních je vám k dispozici.

Hyundai i30 v datech

Pokud vás zajímají vlastnosti vozu Hyundai i30, tak byste si o nich měli rozhodně něco přečíst, jedná se o velmi vyspělý vůz, který má rozhodně co ukázat. Myslelo se zde na každý detail a tomu odpovídá celková vybavenost, ve které je využito mnoho nových technologií.

Pokud shlédnete interiér i exteriér vozu, tak si již na první pohled můžete všimnout moderního designu, který je zcela novým a svěžím směrem pro vývojovou řadu této značky. Výrobce se zaměřil na fluidní tvary, tedy tvary, které mají připomínat proudění kapaliny. Samotný vůz je zkonstruovaný v Evropě a pro výrobu byla zvolena Česká republika. V interiéru se lze setkat s neobvykle velkým množstvím funkcí a tak se uživateli může chvílemi zdát, že nesedí v automobilu, ale v kokpitu futuristického letadla. Přístrojová deska má velmi moderní vzhled, který okouzlí již na první pohled.

Snad každý si spojuje Hyudai s příjemným tichým motorem a nízkou spotřebou, model i30 není výjimkou a tak se zájemci mohou těšit na zážehový čtyřválec s přímým vstřikováním benzínu GD. Celkový výkon je 99 kW (135 k). Vozy jsou vždy osazeny buď benzinovými agregáty GDI nebo dieselovými agregáty CRDI. Změnily se i reakce motoru, nyní jsou mnohem rychlejší. U vozu se velmi dbalo i na bezpečnost, té je přizpůsobena nejen celková struktura vozu, ale také systém airbagů, ve voze jich je celkem 7. Díky kombinaci všech bezpečnostních prvků si auto získalo maximální počet hvězdiček v hodnocení bezpečnosti podle EURO NCAP a to je 5.

Jak už to u moderních vozů bývá, tak jsou vybaveny i led osvětlením, tím disponuje tento vůz také a tak zaručuje skvělou viditelnost za všech podmínek na vozovce i mimo ní.

Hyundai i30 do podrobna

Jak již bylo zmíněno, tak vůz je dostupný ve více provedeních podle typu motoru s tím, že u benzínového je výkon nejvyšší, zmíněných 99kW.

Uživatelé mají i u benzínu volbu mezi více a méně hospodárnými jednotkami. Pokud vám jde o co nejnižší spotřebu, tak se vám nabízí jednotka s objemem 1,4 litru, která poskytuje nejvyšší výkon 73 kW (100k). Dále je to jednotka s objemem 1,6 litru a výkonem 88 kW (120k). Následuje, již zmíněná, nejsilnější jednotka pro tuto modelovou řadu.

U dieselových jednotek jsou motory rovněž dostupné o stejných objemech. 1,4-litrová jednotka je k dispozici s výkonem 66 kW (90k), 1,6-litrová s 81 kW (110k) a s 94 kW (128k).

Máte raději automatickou nebo manuální převodovku? U vozu Hyundai i30 si můžete vybrat, jaká z nich vám bude více vyhovovat. Každému řidiči vyhovuje něco jiného a tak si můžete vybrat to, co preferujete více. Stejně tak jako ostatní moderní vozy, tak i tento disponuje technologií, která pomůže s rozjezdy do kopce.

Vozy Hyundai jsou skvělou volbou nejen pro muže, ale i pro ženy, ty zde ocení především posilovač řízení FLEX STEER, který má tři hladiny citlivosti a to Normal, Comfort a Sport. Hyundai i30 má celou řadu dalších vlastností, které ho činí jedinečnou a ideální volbou pro každého.

Bezpečnost jako důležitý faktorhyundaikombi

Při jízdě vozem je velmi důležité, abyste se cítili bezpečně, jedině tak může být jízda skutečně klidná a může vám dopřát pocit jistoty. Málokterý vůz se podaří vyrobit natolik dokonale, aby dosáhl nejvyššího hodnocení bezpečnosti u EURO NCAP, Hyundai i30 dosáhl nejvyššího hodnocení proto, že na něm byly aplikovány ty nejlepší postupy pro dosažení maximální bezpečnosti a to nejen z hlediska pasivní, ale i aktivní ochrany řidiče a cestujících.

Jak jste se již mohli dočíst, tak vůz obsahuje celkem 7 airbagů, jedná se o poměrně vysoký počet, ovšem tato bezpečnost je na místě, jelikož při nehodě nikdy nedojde k vážnějším zraněním. Kromě předních airbagů se zde myslelo i na airbagy boční, které zabrání, aby se řidič dostal do konfliktu s nějakou z pevných částí vozidla. V případě potřeby si lze připlatit i za kolenní airbagy, díky nim je už pokryté celé tělo a nedojde tak k tvrdému nárazu za žádné situace.

Pro bezpečnost se ovšem nepřizpůsobily jen airbagy, ale i celková konstrukce vozidla. Myšleno bylo dokonce i na detaily, mezi které patří jednodotykové ovládání elektrických okýnek, ta jsou vybavena funkcí proti skřípnutí, takže už se nestane, aby si děti ublížili ve chvíli nepozornosti, když si budou s okýnkem hrát.

Pokud se vám často v noci stává, že vás oslní nějaký vůz, tak už se těchto situací nikterak obávat nemusíte. Zpětné zrcátko je zde samostmívací a pokud se za vámi objeví vůz, tak se zrcátko zatemní tak, abyste vůz viděli, ale aby vás neoslnil. Velkou výhodu zde představuje i přítomnost kamery, díky které můžete pohodlně zaparkovat, aniž byste měli obavy, že se za vozem objeví nějaký jiný vůz nebo například malé dítě. Pro všechny případy zde byla vyzdvižena i brzdová světla, které jsou mnohem jasnější a viditelnější, sníží se tak riziko, že do vás zezadu narazí nějaké jiné vozidlo. Na bezpečnost tedy bylo myšleno dostatečně.

Nové technologie, které oceníte

Hyundai i30 disponuje mnoha technologiemi, které vás budou doslova hýčkat. Myslelo se zde na každičký detail. Prvním z nich je pohodlné elektronické ovládaní sedadel, díky kterému si může řidič vždy jednoduše nastavit sedadlo tak, aby se mu při jízdě příjemně sedělo. Sedadla jsou rovněž vyhřívaná, proto už se vám v zimních měsících nebude stávat, že byste se usadili do zmrzlé sedačky.

Úložný prostor

U Hyundai je známo, že příliš prostoru nemají, ovšem model i30 je skvělou výjimkou, která potvrzuje, že dostatek prostoru lze nalézt všude. Již samotný kufr je velmi prostorný, v základní podobě má objem 378 litrů a po sklopení zadních sedadel dokonce neuvěřitelných 1316 litrů.

Úložné prostory nenabízí jen kufr, ale lze je nalézt v prostoru celého vozu, například pod podlahou jsou drobné úložné prostory, dále se nachází skvělý příruční prostot hned pod loketní opěrkou u řidiče. Do takového prostoru se skvěle hodí uložit například osobní doklady, telefon, klíče, peněženku aj. Na zadní straně sedadel jsou rovněž kapsy, kam lze odkládat různé věci.

Dokonalost v detailech

Skvělou výbavou pro i30 je klimatizace, ta nenabízí pouze možnost nastavení příjemné chladivé atmosféry v kokpitu, ale také možnost chlazení nápojů. Před sedadlem spolujezdce je k dispozici schránka, která ke chlazení nápojů slouží.

Z dalších věcí stojí za zmínku kvalitní reproduktory, které se nachází rovnoměrně na 4 místech a poskytují tak velmi dobrý zvuk při poslechu vaší oblíbené hudby. Inteligentně je zde vyřešeno také osvětlení, to je vybaveno i o čtecí lampičky.

Když se pominou funkce pro pohodlí, tak jsou tu i funkce, které vám zpříjemní jízdu jako takovou. Je zde například systém EPS, který dokonale stabilizuje celé vozidlo a záběr kol. Stabilitu vozu obstarává i VSM, které stabilizuje vůz za nepříjemných povětrnostních podmínek. Samotnou jízdu pak zpřehlední xenonové světlomety, které jsou zcela adaptivní a otáčí se za volantem. Hyundai myslí zkrátka na všechno.