Domů / Články / Mazda 6

Mazda 6

Nová Mazda 6 je určena těm nejnáročnějším uživatelům, kteří požadují, aby jejich vůz byl ve všech ohledech naprosto dokonalý. Tento vůz má naprosto dechberoucí design, který na první pohled prozradí, že si řidič potrpí na opravdový luxus. Nejedná se však jen o luxusní vzhled, ale o celou řadu prvků, které dohromady tvoří jedinečný celek, bezchybný v každém detailu.

Ačkoliv působí vůz luxusně, tak disponuje velmi příjemnou spotřebou, která jde ruku v ruce s nízkonákladovým cestováním, ale i ekologickým přístupem, jelikož jsou zde zcela minimální emise. Mazda 6 je dostupná hned ve 2 typech, jedním z nich je Sedan a dalším je Wagon. Každý z těchto typů potěší své uživatele stejnými vlastnostmi, Wagon nabídne navíc větší zavazadlový prostor. Zjistěte jakými vlastnostmi oplývají jedny z nejlepších vozů značka Mazda. Jejich specifikace vás zcela jistě zaujme, je vskutku na co se dívat.

Vlastnosti Mazdy 6

Mazda 6 je moderní vůz, který svými vlastnostmi dokazuje, že je možné spojit skvělý výkon s nízkou spotřebu a dokonalým designem. Samotná Mazda vsadila na luxusní design, který má temperamentní a divoký nádech. Celá struktura vozu, obzvláště karoserie, je mnohem lehčí a vůz tak dokáže vyvinout mnohem více energie za menší námahy.

Mazda 6 má velmi nízkou spotřebu a to pouze 4,2 litru na 100 kilometrů a to jak u Sedanu, tak Wagonu.

Vůz disponuje velmi pokročilou technologií, která řidiči zajistí bezpečnost a jistotu na vozovce. Speciálních funkcí má vůz mnoho a jednou z nich je LDWS, jedná se o technologii, která bude řidiče varovat pokaždé, když se ocitne mimo jízdní pruh. Kromě tohoto snímání cest je zde také automatické natáčení světel. Jedná se o velmi dobrou funkci, která se přizpůsobí podle otáčení volantu. Jednoduše když řidič otočí volantem, k překonání zatáčky, světla se otočí také. Dokonce se už ani nemusíte starat o to, aby se zbytečně neoslňovali ostatní řidiče svými dálkovými světly. Vůz automaticky zaznamená, když se nějaký další vůz blíží a pokud ano, tak přepne dálková světla na světla potkávací.

Aktivní bezpečnostní prvky jsou tady opravdu skvěle vyřešené, srovnatelné jsou například s novými vozy Škoda. Nechybí zde ani automatické brzdění, to je tu pro případ, abyste nenarazili do objektu, který se před vámi nachází. Tato funkce se neaktivuje, když popojíždíte v koloně, jelikož tam se popojíždí pomalu, ale je to především pro městský provoz nebo nečekané zvraty na vozovce, rozpětí pro aktivaci je zde 15-145 km/h.

Mazda 6 má také geniální tempomat, který bude udržovat vaši vzdálenost od ost

atních vozidel tak, abyste do nich nenabourali.

Jízdní prvky

Hlavní doménou tohoto vozu je technologie SKYACTIVE, jedná se o pokročilou funkci, která kombinuje malou spotřebu paliva společně s bezpečností. Velkou výhodou vozu je jeho nízká hmotnost, ačkoliv se jedná o poměrně robustní vůz. Tak je mnohem lehčí. Výrobcům se podařilo dosáhnout lehké karoserie, která je zároveň zhruba o třetinu pevnější než ostatní skelety vozů.

Vůz lze získat v několika variantách motorů, k dispozici jsou:

  • 2,0 litrový motor SKYACTIV-G s výkonem 145 PS a 165 PS
  • 2,5 litrový motor SKYACTIV-G s výkonem 192 PS
  • 2,2 litrový motor SKYACTIV-D s výkony 150 PS a 175 PS
  • 2,2 litrové motory SKYACTIV-G a SKYACTIV-D

U vozů máte navíc tu výhodu, že si můžete vybírat mezi šestistupňovou automatickou nebo manuální převodovkou.

Královský interiér

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Interiér Mazdy byl navržen a vytvořen takovým způsobem, aby se v něm řidič cítil jako král a zároveň jako závodník. Luxusní prostředí je sladěno se závodními prvky, které doslova dráždí k myšlence, že se jedná o perfektní sporťák. Jako první pravděpodobně zaujmou sedadla, ty jsou velmi komfortní a nabízí příjemné posezení. Celé jsou potaženy kvalitní kůží, tu si lze ovšem zvolit.

Ve voze je také volitelná výbava elektroniky. Koncept vnitřních prostorů byl navržen, aby nejen působil ergonomicky, ale aby byl opravdu přehledný a přitom nabídl vždy něco navíc.

Hned po ruce se řidiči nabízí velký TFT displej, který má 5,8 palcem. Integrované je zde navigace TomTom.

Máte rádi hudbu? Pokud ano, tak zde nemusíte počítat se dvěma nebo čtyřmi, ale rovnou s jedenácti reproduktory, které zajistí ten nejlahodnější zvuk, tedy hned po zvuku motoru, který má Mazda opravdu vybroušený. Hudbu si zde můžete přehrávat ve formátu MP3 a to prostřednictvím propojení s USB diskem nebo přes Bluetooth.

Ovládání je zde velmi pohodlné, je zajištěné univerzálním ovladačem, který je kruhového tvaru a snadno se s ním ovládají všechny funkce, od satelitní navigace GPS až po funkce vozu.

Celý interiér k sobě skvěle ladí, v koženém provedení nenajdete ve voze pouze sedačky, ale také volant a další části interiéru. Nepřehlédnutelná je palubní deska, ta je vyřešena tak, aby uživatelům nabídla pouze to nejnutnější a dále nebránila ve výhledu. V průhledu volantu lze sledovat stylově vyřešené budíky tachometru, které jsou v jedné rovině se zorným polem pod průhledem.

Výrobce velmi dobře ví, že je nepříjemné, když se pro přepínání funkcí musí dávat ruce z volantu, tak umístil většinu ovládacích prvků na samotný volant. Díky tomu si můžete užívat skvělou jízdu, aniž byste ruce z volantu sundavali. Mazda 6 je zkrátka v každém směru bezchybná.

Mazda 6 se stala bezkonkurenčním favoritem

Pokud se hovoří o nejlepších vozech ve střední vyšší třídě, tak se jedná obvykle o urputné diskuze a spory, jelikož se každá prestižní automobilka snaží o to, aby právě její vůz byl favoritem. Každý rok má i Česká republika vyhlašování nejlepšího vozu. Pro rok 2014 to byla právě Mazda 6. Pro vyhlášení soutěže o auto roku se vybral sál v TOP Hotelu Praha a samotná akce byla vyhlášena prostřednictvím Klubu motoristických novinářů a Klubu motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu.

Ačkoliv mají v soutěži velká privilegia vozy Škoda, tak i přes tuto skutečnost vyhrála Mazda a to se 274 body, hned za ní byla Škoda Octavia. Výsledek je tedy jasný, Česká republika a její porotci vždy Mazdu 6 srdečně přivítají jako vítěze vyšší střední třídy, který jen tak nenajde konkurenci.

Další ocenění

To ovšem není jediné ocenění, které Mazda 6 získala, jelikož si svými vlastnostmi podmanila opravdu mnoho lidí. Okouzlila především svým designem ve stylu KODO. Dalším oceněním bylo pro Mazdu 6 Red dot design award, kterou vyhrála už v roce 2013. Jedná se o zcela novou generaci vozů Mazda, a proto byl a je o ní takový velký zájem. Kombinace mnoha skvělých faktorů, které jsou ukryté v dokonalé a pevné karoserii.  

Mazda je na prestižní ocenění zvyklá, ale Mazda 6 byla velkým rozčarováním a doslova vlajkovou lodí, díky které na sebe upoutala velké množství pozornosti. Konstruktéři o ní mluví jako o energii, jako o nezkrocené síle, kterou má celý vůz a jeho design představovat. Při pohledu na vůz se skutečně nabízí myšlenky na volnou a rychlou jízdu. Lze jen těžko předpokládat, jakým směrem se nyní Mazda bude ubírat, ale Mazda 6 byla jasným signálem, že směřuje spíše k úspoře, skvělým vlastnostem a cenové dostupnosti. 

Unikátní design a šetrnost

U nové Mazdy 6 se velmi cení její design, kterým se velmi odlišuje od ostatních vozů. Design KODO se stal rychle populární a díky němu se toto vozidlo rychle vryje do paměti každému. Hlavním znakem vozu Mazda 6 je typický náznak křídel, které se táhnou od samotného chladiče až k masce. Cílem designerů bylo naznačit pohyb a energii. Působivě vypadá auto naprosto ze všech stran, obzvláště z čelního pohledu lze obdivovat světla. Světlomety jsou zde velmi stylově vsazené a připomínají oči kočky.

Nezapomnělo se na celkově sportovní podobu, která nikoho neurazí, ale naopak si v autě bude každý uživatel připadat jako král silnice.

Tvar je elegantní a celkově dokonale aerodynamický. Když se porovnávají verze Sedanu a Wagonu, tak jde skutečně jen o nepatrný rozdíl, který je dán větším zavazadlovým prostorem. Vůz není kýčovitý a přesto hned zaujme, na ulici se za ním lidé otáčí a dokáže vzbudit mnoho pozornosti.  

Zájemci si tento vůz mohou pořídit i v různých barvách, jejich počet je ovšem limitován, jedná se o barvy Bílá Arctic, Modrá Reflex MC, Šedá Meteor MC, Černá Jet MC, Stříbrná Aluminium metalíza, Modrá Stormy MC, Bílá Crystal White Pearl MC a Červená Soul metalíza.

V každém z těchto barevných provedení vypadá Mazda 6 skvěle.

Skvělou zprávou pro každého budoucího majitele Mazdy 6 je skutečnost, že jsou ve výbavě lité disky kol. Ty dynamickým způsobem splývají s celým vozem. K dispozici jsou jak 17 palcové, tak i 19 palcové mohutné disky, které podtrhují vzezření celého vozu.

Kola jsou velmi stylová, disky obsahují zajímavě tvarované paprsky, které ladí s celkovým KODO designem. Samozřejmostí takto velkých kol je dokonalá přilnavost, se kterou se bude vůz dokonale držet na vozovce. Mazda 6 je jedinečný stroj jak vzhledově, tak svými vlastnostmi.