Domů / Škoda auto / Škoda Octavia combi

Škoda Octavia combi

Škoda Octavia Combi je stále řazena mezi nejlepší vozy pro všestranné využití. Díky skvělé výbavě, vlastnostem a velkému úložnému prostoru se skvěle hodí jako vůz pro osobní využití, rodinu, ale i jako pracovní vůz. Octávie se řeší již od roku 1992, kdy byly postavené na bázi golfu.

Aktuálně je k dipozici celá řada modelů, ale pokud je uživatel náročný na prostor, tak mu provedení Combi bude vyhovovat ve všech ohledech. V současnosti se dostaly do obliby vozy SUV a mnoho dalších vozů, které se snaží poskytnout komfort, Škoda Octavia je ovšem nedostižná, jelikož je celý její koncept navržený tak, aby poskytovala dostatek prostoru a pohodlí pro řidiče i spolujezdce.

Nová Škoda Octavia Combi je dostupná hned ve třech provedení a to jako Octavia Combi, Octavia Combi RS a Octavia Combi GreenLine. První model je určen pro náročné i nenáročné uživatele, kteří hledají spolehlivé, prostorné auto, které má nízkou spotřebu. Jedná se o model, který je i cenově velmi snadno dostupný a tak není divu, že je stále velmi populární mezi širokým spektrem uživatelů. Vozu nechybí Hi-tech prvky a elektronické ovládání pátých dveří.

Greeline je vůz budoucnosti a to především díky neuvěřitelně nízké spotřebě, která je ještě nižší než u obyčejné Octavie Combi, spotřeba je zde jen 3.2l/100km a emise pouze 85g/km. Pneumatiky zde mají nízký valivý odpor a je zde také systém start/stop a rekuperace brzdné energie. Octavia Combi RS je zase nejrychlejší možností, jde o nejrychlejší dosud vyrobenou Octavii.  

Octavia Combi v datech

Zvažujete nákup Octavie? Pokud ano, tak se nejdříve podívejte na zajímavé vlastnosti a parametry, jaké může tento vůz nabídnout.

Pokud jste se zaměřili na Combi, tak je to pravděpodobně kvůli prostoru. Za standardních okolností se vám po otevření kufru nabízí prostor o velikosti 610 litrů. Tento prostor si ovšem můžete zvětšit a to tak, že sklopíte zadní sedačky, díky tomu se vám nabízí prostor více než dvakrát větší, tedy 1740 litrů. Díky takovému prostoru lze převážet cyklistické vybavení, středně velký nábytek, mnoho zavazadel a spoustu dalších věcí. Mnoho lidí si myslí, že tento vůz disponuje pouze velkým úložným prostorem, ale skutečnost je taková, že je mnoho prostoru i pro samotné řidiče a spolujezdce, nikdy se vám například nestane, že byste nenašli dostatek prostoru pro nohy. Před koleny se vám nabízí 73 mm prostoru a tak se nikdy nebudete v autě mačkat. Pokud cestujete často a daleko tak je to zcela ideální volba.

Nová Octavia Combi má velmi moderní design a disponuje i něčím navíc, tím navíc je zde například střešní okno, které bylo vyřešeno unikátním způsobem. Okno je velké a nabízí veliký výhled, kromě toho ho lze plně ovládat. Je možné ho kdykoliv zakrýt vestavěnou roletou, při otevírání za jízdy se nemusíte obávat proudění vzduchu, jelikož se vysune tak, aby nebránilo v aerodynamice vozu a také aby proudící vzduch nerušil cestující ve voze.

Dokonalé ovládání

Pokud vám u vašeho současného vozu vadí, že vás neposlouchá tak, jak byste potřebovali, tak s Octávií se s tímto problémem prakticky nesetkáte. Je to díky pohonu 4×4, v tomto provedení se auto dobře ovládá na jakékoliv vozovce a zajistí vám perfektní stabilitu. Za pohon všech čtyř kol můžete poděkovat spojce Haldex 5, díky které se výkon přenáší zcela rovnoměrně na vozovku prostřednictvím přední i zadní nápravy kol rovnoměrně.

Takovéto ovládání je velmi příjemnou změnou, vůz vás bude skvěle poslouchat i na namrzlé či vlhké vozovce a dokonce i předjíždění a ovládání v zatáčkách pro vás bude mnohem jistější než doposud.

Ve voze se skvěle ovládá nejen samotná jízda, ale i funkce vozu, patří sem například i páté dveře, které lze ovládat tlačítkem, ale i dálkovým ovládáním. Během jízdy si lze vychutnávat nejen příjemný zvuk motoru, ale také multimediální rozhraní vozu, prostřednictvím kterého si lze vychutnávat hudbu z kvalitních reproduktorů.

Provedení

K dispozici je pochopitelně benzinová i dieselová verze Octavie, tedy TSI a TDI, jedná se o moderní přeplňované motory, které mají přímé vstřikování. Vybrat si můžete nejen motor, ale také převodovku, milovníci pohodlí jistě ocení možnost automatické převodovky DSG a ostatní řidiči, kteří mají rádi vůz ve svých rukou, si mohou vychutnat zase manuální převodovku.

Bohaté příslušenství, jaké lze přikoupit

Škodovky byly odjakživa jako stvořené k tuningu, ovšem podrobovat novou Octavii vlastním úpravám by bylo zásahem proti přírodě a pouze málokterá taková úprava se doopravdy povede. To je jeden z důvodů, proč Škoda Auto nabízí natolik bohatý sortiment příslušenství a vylepšení, aby si ho každý mohl koupit originální a nemusel hledat v katalozích jiných výrobců.

Jednou z žádaných úprav je příslušenství pro přepravu, to se nabízí ve velmi široké nabídce. Pokud přepravujete domácí mazlíčky, tak se vám skvěle hodí dělící mřížka mezi zavazadlovým prostorem a prostorem pro cestující.

Žádané jsou především sportovní nosiče, ty jsou obvykle vyráběny z kombinací plastu a hliníku. Díky střešnímu nosiči si můžete dokoupit uzamykatelný nosič jízdního kola, ten dokáže bez problémů unést i 20kg. Pokud chcete mít přepravované věci pečlivě uzavřené, tak k tomu je zase ideální uzamykatelný box na lyže a snowboardy. Box je veliký a vejde se tam až 5 párů lyží, je tedy ideální pro vaše cestování po horách.

Ještě u přepravy zůstaneme. Pokud máte velký kufr, jaký Octavia Combi má, tak jistě budete chtít převážet mnoho různých věcí. Podle těchto požadavků si můžete přizpůsobit i váš kufr. Jednou z možností je síťový program, ten je ideální pokud převážíte věci, u kterých nechcete, aby se vám za jízdy příliš hýbaly. Síťový program působí velmi elegantně a velmi snadno ho do vozu umístíte. Pokud často převážíte těžké či ostré předměty, které by se nehodilo převážet jen tak, tak je pro vás vhodná gumová podložka, ta skvěle uchrání kufr i proti většímu znečištění.

No a nakonec pokud se bojíte mokra a mokrých věcí, tak si můžete do vozu snadno umístit plastovou vaničku, která je naprosto ideální pro převoz věcí, které by vám dokonale zaneřádily celý zavazadlový prostor, s vaničkami se vám to však už nestane.

Příslušenství je pochopitelně ještě mnohem více, patří sem kryty na kola v široké nabídce, pak také speciální lišty, fólie na exteriér vozu a mnoho dalšího. 

Nové inovativní technologie

Image with Skoda Octavia Combi 2013

V každém novém voze se lze vždy setkat s modernějšími a vyspělejšími technologiemi, Škoda Octavia Combi není výjimkou. Tento vůz je výsledkem dlouholetého vývoje a díky tomu oplývá tento vůz mnoha vymoženostmi, které mu mohou ostatní vozy této třídy jen závidět.

Jednou z technologií je vyhřívání předních skel, jedná se o perfektní funkci, díky které si lze v zimě užít nezamlžené sklo, výrazně se tak zvýší nejen bezpečnost, ale ušetří vám to čekání na ohřátí interiéru vozu.

Skvělou novinkou je zde také dvouzónová klimatizace, ta se od té běžné liší takovým způsobem, že si lze ve voze nastavit dvě teploty, jednu pro řidiče a jednu pro spolujezdce. Už se tak nebudete muset s ostatními hádat, kdo chce jakou teplotu, každý si jí jednoduše nastaví podle vlastních potřeb. Nenastavuje se ovšem pouze teplota, ale také vlhkost vzduchu a směr proudění vzduchu, poté je ve vozidle vždy prostředí, jaké chcete. O udržování požadovaných hodnot se stará speciální čidlo. To však stále není vše, nová technologie zaznamenává i obsah nežádoucích látek ve vzduchu a v případě potřeby dokáže skvěle přefiltrovat vzduch a nabídnout vám místo něj čistý a bez zbytečných prachových částic.

Další technologií, kterou lze označit za velmi pokrokovou, je volba jízdního režimu, ta byla mimochodem umístěna do všech nových modelových řad této značky. Nabízí se zde režimy Normal, Sport, Eco a Individual. Normal mód je klasické nastavení, Eco mód se postará o nízkou spotřebu i emise, Sport mód má sice větší spotřebu, ale vyšší výkon a Individual mód vám umožní si nastavit mód podle vašich preferencí, tedy od převodovky až po posilovač.

Co se týče samotného posilovače, tak ten byl zde vyroben opravdu chytře. Jeho citlivost se mění podle rychlosti, zkrátka čím rychleji jedete, tím se posilovač snižuje a vám tam bude ovládání vozu připadat mnohem jednodušší. Tak to byl pouze krátký výčet nových technologií, dohromady jich je ve Škoda Otavie Combi ještě mnohem více.