Domů / Recenze / Tesla Model Y 2020

Tesla Model Y 2020

Tesla pořádně nevydala model 3 a už kolem sebe vytváří dostatek ruchu s modelem Y, který má kompletně dokončit S3XY line-up. Doposud bylo málo informací o tajemném modelu, ale v poslední době proniká více a více informací na světlo. Co nabízí novinka a je skutečně revoluční?

Exteriér s kvalitním designem a netradičním uspořádáním

Jak je vidět na prvních snímcích, nový model by měl mít design SUV a crossoveru. Po celém voze nalezneme pár svalnatých linií, které vytváří skvělý dojem. Vůz je postaven na nové platformě a tak nabízí i nové možnosti. Kromě zmíněných “svalů” disponuje i novým obložením a stylem světel.  Také otvírání dveří by mělo být jiné, než na co jsme zvyklí. Uvidíme, jak se vize promítnou do reálné podoby.

Interiér je velkou záhadou

V tomto bodě je interiér záhadou. Podle všech očekávání, je model Y založen na modelu X. V interiéru tomu nemusí tak být. Hlavním bodem interiéru je velký tablet, který má poskytovat všechny potřebné informace. Celá kabina by jinak měla být nevýrazná a bez nějakých velkých doplňků. Nevýrazný interiér bude doplněn plastovým obložením v dvojbarevném provedení.

Hnací ústrojí se zbavilo 12V architektury

Samozřejmě, že model Y bude poháněn elektrickým proudem, ale bude se od ostatních modelů lišit tím, že nebude postavena na 12V architektuře. To znamená, že nebude napájen olověnými bateriemi. Díky tomu se sníží množství kabeláže, zlehčí se konstrukce vozu a bude rychlejší dodání. Pod kapotou bude s největší pravděpodobností baterie o výkonu 75 kWh, která má dojezd na 215 mil, rychlení z nuly na sto za šest sekund a maximální rychlost je 209 km/h. Inženýři však potvrdili, že také laškují s výkonnějšími bateriemi, které mohou poskytnou delší dojezd a vyšší výkon.

Nový model tak nabízí spoustu možností pro zákazníky. Velkou výhodou je i fakt, že nebude vybaven jako konkurence a nabídne řadu novinek. Problém bude možná ve vysoké ceně.