Domů / Recenze / Citroen C5 Aircross 2017

Citroen C5 Aircross 2017

Pokud se podíváte na současný line-up Citroenu, neuvidíte příliš mnoho crossoveru nebo SUV, což je dost neobvykle vzhledem k aktuálním trendům. Je pravda, že jde Citroen možná trochu pozdě na večírek se svým Citroenem C5 Aircross, ale nikdy není na škodu nabízet celistvou rodinu crossoverů a SUV. C5 Aircross je možná jedním z nich. Koncept, který byl představen před dvěma lety na veletrhu je nyní připraven brázdit ulice a moc se neliší od původního záměru.

Skvělý koncept se promítl i do reálné podoby

Spousty konceptů vypadají na papíře skvěle. Málokdy se však povede převést je i do reálné podoby. V tomto případě se to Citroenu povedlo. C5 Aircross dokonce vypadá lépe, než na papíře. To co bylo skvělé zůstalo a bolestivá místa v podobě přehnaných blatníků, je pryč.

Oceňujeme především vyšší zadní okno, které nyní nabízí lepší viditelnost a zadní světla mají lépe přepracovaný design. Široká středová mřížka je také velkou dominantou. Navíc jsou k dispozici čtyři barvy, kterými si můžete ozdobit svůj vůz.


Futuristický design přináší jednoduché a čisté linie

Ačkoli působí interiér poněkud futuristicky, stále se v něm najdou dostatečně čisté a jednoduché linie, které se netlučou. Kabina je rozdělena na dvě středové konzole s obrazovkami a sadou větracích otvorů. Velkou pozornost si zaslouží i stylový volant s plochým dnem, který skvěle ladí se zbytkem interiéru, jenž je zahalen do hnědočerné barvy. Sedačky mají výrazné prošívání a materiály vypadají skutečně luxusně.

Pod kapotou se prohání až 200 koní

Model C5 Aircross bude pohánět nejnovější generace motorů, které disponují od 165 až do 200 koní. Samozřejmě, že se bude tlačit nejnovější přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litrů, který disponuje šestistupňovou automatickou převodovkou. K dispozici samozřejmě budou i jiné druhy motorů, jako jsou hybridní verze nebo i manuální převodovka. Více informací o motoru však není k dispozici a je nutné si tedy počkat na detaily.

Nový Citroen C5 Aircross má svěží design a prémiový materiál. Těšíme se na hybridní motory, které by mohli porazit tvrdou konkurenci. Skvělé vybavení a výkonný motor se však může promítnout na ceně.