Domů / Novinky / KIA STONIC 2018

KIA STONIC 2018

Korejská automobilka Kia rozšířila svoji sestavu úžasnou rychlostí a v posledních několika letech přišla s řadou nových modelů a obsadila segmenty, které ji byly dříve cizí. Na podzim roku 2017 vydá malý crossover Stonic, který je ideálním parťákem do přírody i do města. S čím přichází novinka, se dozvíte níže.

Poutavý crossover v evropském stylu

Přestože je vydání crossoveru Stonic na spadnutí, stále koluje málo informací o jeho exteriéru. Kia vydala na tiskovce prohlášení, že Stonic nabídne evropsky design, který bude poutavý a líbivý pro oko. Všichni ale víme, jak to obvykle dopadá. Jednoduše řečeno, Kia Stonic bude mít sportovní a elegantní styl, který však nebude ničím šokovat ani vyčnívat. Většina křivek auta se opírá o již vytvořené SUV od Kia. 

Jedinečný interiér jiný od ostatních modelů Kia

O exteriéru toho moc nevíme a jinak to není ani o interiéru. Vše podstatné se řeklo na tiskovce. Kia plánuje vzhled exteriéru dodat v krásných a hladkých linií, které zatím neměli možnost prosadit se v designu Kia. Velkou část interiéru obsadí technologie, které mají zpříjemnit cestu. Samozřejmostí bude zrychlené připojení chytrého telefonu. Podle dostupných informací je téměř jisté, že interiér bude mít stejné technologie, jako hatchback Rio. Uvidíme, jak se dostupné informace střetnou se skutečností.

Co očekávat pod kapotou?

Informace o pohonném ústrojí nejsou k dispozici. Je však jisté, že Stonic získá něco z výbavy Rio nebo Sportage. Očekáváme tedy celou řadu malých motorů 1.2 až 1.7 a to jak benzínových, tak dieselových. Minimální počet koní je stanoven na 73 a maximální výkon potáhne na 113 koňských sil. Doufáme, že Stonic získá větší objem motoru, ale vše bude podřízeno spotřebě paliva, než výkonu.

Na novém modelu Kia Stonic se nám líbí především vidina moderního designu, nových technologií, jedinečný design a teoreticky nízká spotřeba. Uvidíme, jak si povede v dost konkurenčním prostředí.