Domů / Novinky / Nová generace je tady! Škoda Octavia IV dorostla do krásy

Nová generace je tady! Škoda Octavia IV dorostla do krásy

Není v Česku asi skloňovanějšího auta, než je Octavia. Také jen málokterý vůz najdete na silnici tak často, jako právě Škodu Octavia. Zatímco předchozí model zejména po faceliftu předních světlometů byl z designového hlediska poněkud rozporuplně přijímán, naprosto něco jiného zažijete, pokud se podíváte na aktuální modelovou řadu Octavie. Generace roku 2020 zkrátka vyrostla po všech stránkách, designových i technologických.

Změnilo se mnoho, a to už od pohledu

Z nové škodovky je to opravdu cítit. Už na pohled působí jako dospělé svébytné auto, které je si plně vědomo svých předností a ví, čím je. Octavia čtvrté generace zůstává praktickým vozem, který si zamilovalo tolik Čechů. Bylo by tedy asi bláhové na tomto konceptu něco měnit. Nová Škoda Octavia IV však už nevypadá jako pouhý pracant, protože asi každý vidí posun směrem k reprezentativnímu vzhledu.

Napomáhá tomu nízko posazená maska chladiče s ostrým výrazem, která vůz opticky rozšiřuje, výrazné boční linie a elegantní záď. Právě tak se nová škodovka prezentuje a nutno dodat, že jí to rozhodně sluší. Kromě atraktivního vnějšího vzhledu vám dále vůz nabídne:

  • Revoluci v interiéru
  • Špičkovou bezpečnost
  • Mnoho motorizací

Octavie je samozřejmě v interiéru nabitá moderní technikou. Prosadilo se zde také ovládání zakomponované do rozměrného tabletu, nebo možnost hlasového ovládání. Rozhodně zaujme head-up displej promítající informace na čelní sklo. Vůz se zkrátka posunul do aktuální doby, která si to žádá. V nové škodovce najdete také řadu ergonomických prvků, jako jsou dobře tvarovaná sedadla, které lze mít vyhřívaná i s funkcí masáže či ventilace.

Bezpečná a silná

Při konstrukci nového vozu se kladl vysoký důraz na bezpečnost. Jsou to nejenom inovativní bezpečnostní prvky, které pomáhají ochránit posádku, jako je asistent pro vyhýbání překážkám a další, ale také aktivní ochrana chodců nebo cyklistů, kdy Octavia reaguje lehkým přibrzděním v případě hrozící kolize.

Jak jsou na tom motory? Zde je nabídka opravdu bohatá. Zážehové agregáty TSI jsou v objemech 1.0, 1.5 a 2.0 litru. Je tady samozřejmě také vznětová pohonná jednotka 2.0 TDI nabízená ve čtyřech výkonnostních variantách. Přijde rovněž Mild-hybrid a plug-in hybrid.