Domů / Recenze / Seat Leon Cupra 2.0 TSI

Seat Leon Cupra 2.0 TSI

V případě tohoto auta jsem se zatím nesetkal se žádnými závadami a nemohu si tedy prozatím na nic stěžovat. Jedná se o spolehlivé auto, které, i když je staršího ročníku (2002), tak stále odvádí svou službu tak jak má. Doufám, že to vydrží co nejdéle.

Cupru jsem kupoval jako ojetý vůz, který měl v té době (pět let zpátky) naježděno přes 70 tisíc kilometrů. Za dobu jeho užívání jsem najezdil dalších 150 tisíc a během mého provozu jsem musel měnit svíčky, autobaterii, stěrače, brzdové obložení a čepy řízení. Nešlo až tak o žádné važné závady, ale bylo nutné to je opravit ať už z hlediska bezpečnosti nebo pohodlí během jízdy.

Auto je pro mé potřeby optimálně výkonné, nechybí ani kvalitní brzdy, dobrý a stabilní podvozek nebo pohodlí v interiéru. Karosérii auta mám zasazenou do tmavě zelené barvy, která dodává vozidlu určitou dravost a také sportovní vzhled. Interiér vozidla je zkombinovaný s elegancí, takže působí honosným dojmem a nemusíte se stydět někoho svézt.

Motor má velmi kvalitní výkon, můžeme hovořit až o zhruba dvou stech koních. Stejně tak se tenhle typ auta hodí do jakékoliv roční doby, neboť se dobře ovládá a na silnici dobře drží, ať již je venku čtyřicet nad nulou či naopak mrzne a sněží. Průměrná spotřeba je něco málo před deset litrů, takže i tohle se dá utáhnout. Auto určitě mohu doporučit, komu se Cupra líbí, přeju mu šťastnou ruku při výběru a mnoho spokojených kilometrů.