Domů / Novinky / Kia Picanto X-Line 2018

Kia Picanto X-Line 2018

Poprvé se tento model objevil v roce 2003, kdy byla vystavěna na platformě Hyundai Getz. V roce 2011 byla přebudována a rostla do velikosti a sdílela základy s tehdy novým Hyundai i10. Další aktualizace nastala v roce 2015 a v roce 2017 přinesla výrazně modifikovaný model třetí generace. Asi půl roku uplynulo od nového modelu Picante a Kia přišla s novým modelem X-line.

Exteriér čerpá inspiraci z populárních SUV

Kia Picanto X-Line lze jednoduše popsat jako hatchback crossover, který čerpá inspiraci z populárních SUV, jako je Sportage a Sorento. Jako fantazie to zní hezky, ale toto trvzení není úplně přesné, protože X-Line je vlastně standardní Picanto s několika vlastními funkcemi.

Novinkou je černé obložení kolem podběhů kol, metalické brzdové desky a svalnatější zadek k malému hatchbacku. Dále jsou zde mlhové světla a mřížka vložky, které vytváří zajímavý kontrast s většinou barev v exteriéru. X-Line je nově vybaven LED světly pro denní svícení a 16 palcovými koly z lehké slitiny. Zbytek je součástí běžné výbavy, která je stále svěží, protože její představení proběhlo v roce 2016.

Interiér nenabízí příliš nového

Narozdíl od exteriéru, je interiér totožný se standardním modelem. Nové Picanto přišlo s vyšší kvalitou interiéru a palubní desky, která má čistší design a několik krásných doplňků, linií a materiálů.

Novinkou také byla nová středová konzole, sedm palců veliký dotykový displej a přepracovaná sedadla pro větší pohodlí. Kromě toho je zde větší prostor pro nohy a tím pádem větší pohodlí pro cestování. Zavazadlový prostor se pak zvýšil z 200 na 250 litrů.

Co se ukrývá pod kapotou

Pod kapotou naleznete motor T-GDI, který disponuje silou 100 koní a 172 Nm točivého momentu. Jedná se o jeden z nejsilnějších motorů, které jsou do tak malého hatchbacku namontovány. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 10,1 vteřiny. Průměrná spotřeba se pohybuje kolem 4,5 litru na 100 km.