Domů / Terénní auta / Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee

Legendární vůz, který spatřil světlo světa již v roce 1993, vyrábí americká automobilka JEEP. Automobil Grand Cherokee byl vůbec prvním vozem, který byl vyroben společností JEEP poté, co byla převzata koncernem Chrysler. Pro běžné smrtelníky byl viděn poprvé, co by koncept vozu na Detroitském autosalonu v 1992 a již během uznávaného motoristického festivalu si získal srdce tisíce fanoušků automobilů. 

Během své historie a působením na trhu vytvořil Jeep čtyři generace vozu Grand Cherokee, které pokaždé přinesli svěží vítr a novou energii do segmentu osobních vozů SUV. První generace vozu se vyráběla do roku 1998 v Detroitu a v Rakousku. Nabízel se celkem ve třech provedeních, podle stupně výbavy se vůz rozlišoval na Base, Laredo a Limited. Kromě těchto úprav, se vytvořilo i několik limitovaných edicí a nejluxusnější speciální edice se prodávala pod označením Jeep Grand Wagooner. Druhá generace Gran Cherokee se velmi podobala svému předchůdci až na interiér, který byl kompletně změněn. Vůz se prodával od roku 1999 až do roku 2004 se vznětovým motorem o objemu 3,1 litru. V roce 2005 přišla na trh nová generace Jeep Grand Cherokee a přinesla sebou sportovní model SRT8, který měl zrychlení z nuly na 100 km/h za pouhých pět sekund. Pro čtvrtou generaci si Jeep připravil upravenější a uhlazenější vzhled, který zlepšil jízdní vlastnosti vozu a celkovou spotřebu. Současná verze se vyrábí od roku 2010, kdy nahradila původní třetí generaci vozu Jeep Grand Cherokee.

Díky inovativnímu přístupu, stálým úpravám a vylepšením vozu Grand Cherokee má automobilka fanoušky po celém světě a SUV Grand Cherokee je vlajkovou lodí této společnosti.

Jeep Cherokee v datech

Nový vůz Grand Cherokee 2014 přináší plno převratných změn, které v kategorii SUV nemají obdoby. Celý vůz je tak pojat v moderním stylu s detailem pro spotřebu a komfortní jízdní vlastnosti. O výborný chod vozu, se stará účinná osmistupňová převodovka. Díky moderní technologii přispívá osmistupňová převodovka k lepšímu výkonu, rychlejšímu a hladšímu řazení a k nižší spotřebě paliva.

Systém pak nabízí přes 40 druhů stylů jízdy pro nejrůznější podmínky, což má za následek opět zlepšení jízdních vlastností. Řeč již byla o nižší spotřebě díky několika parametrům, které vůz Grand Cherokee nabízí. Vznětový motor V6 o objemu 3,0 litrů nabídne na 250 koní při 4000 otáčkách za minutu. Přidáním režimu Eco, společně s osmistupňovou převodovkou, se snížila spotřeba paliva v režimu Eco oproti předchozímu modelu vozu o 10%, což je již znatelné zlepšení.

Pro absolutní komfort a bezpečí nabízí vůz systém kontroly trakce Selec-Terrain, který nabízí na pět různých režimů pro všechny podmínky včetně sněhových, k tomu přidejte pneumatické odpružení Quadra-Lift, kdy si můžete nastavit světlou výšku vozidla a nastavit tak optimální výkon vozu.

Pro automobilku Jeep je důležitá i bezpečnost a ochrana. Proto se do vozu Grand Cherokee 2014 zabudovalo několik převratných systémů, které zlepšují bezpečnost uvnitř vozu. Jedním z takových speciální technologií je monitoring mrtvého úhlu, který využívá dvou radarových senzorů na voze pro monitorování mrtvého úhlu řidiče. Systém pak v čas upozorní světelnou a zvukovou kontrolkou na možnost vozidla vyskytující se ho v mrtvém úhlu.

Dále je tu systém varování před čelním nárazem, který vás v čas varuje před možným nárazem pomocí senzorů v přední části vozidla. Kromě těchto skvělých hraček nabízí vůz i dokonalou ochranu a nejmodernější ochranné prvky na trhu. Kompletní paleta airbagů, která v sobě obsahuje čelní, boční, okenní airbagy pro přední i zadní sedadla. Jako třešinka na dortu pro úplný komfort bezpečí slouží zadní parkovací kamera, která vám zajistí bezpečné a plynulé parkování pomocí kamery a naváděcích linek.

Na Grand Cherokee oceníte i skvělý exteriér, který z vozu dělá skvělou designovou záležitost, za kterou se budou otáčet davy lidí. Sebejistá a elegantní karoserie s prvkem drzosti ovládne každou ulici, kterou budete se svým vozem míjet. Velkolepá 20“ leštěná hliníková kola pak na sebe strhávají zbytek pozornosti. Koncová LED světa pak vdechují život vozu, společně s dvojitými koncovky výfuku na zádi.

Interiér a další výbava

Výsledek obrázku pro Jeep Grand Cherokee

Interiér je v novém Grand Cherokee 2014 doslova rájem pro všechny milovníky luxusních vozů. Přívětivý a luxusní interiér má vyhřívané sedačky vyrobené z prémiové kůže Natura Plus nebo prvky z exotického dřeva a další drobné detaily, které vám doslova vyrazí dech. Uprostřed toho všeho pyšně vyčnívá 7-palcový multifunkční displej s moderní TFT technologií. Na displeji se dozvíte všechny potřebné informace, které během jízdy budete potřebovat a intuitivní ovládání zvládnete během chvilky. Větším a vyspělejším bratrem je pak systém Uconnect, který je vybaven velkou 8,4 palcovou obrazovkou, kde můžete ovládat celý systém vozu, nastavovat klimatizaci, ladit rádio, či zapnout navigaci. Pomocí Bluetooth můžete audio systém obsluhovat hlasovými příkazy. Dále je tu pak spoustu drobností, jako je USB port, čtečka SD karet či DAB rádio.

Automobilka Jeep na svých vozech ničím nešetří, a tak vám vůz Grand Cherokee, nabízí ten nejlepší standard v segmentu SUV, jaký můžete najít. Již během pár chvilek si tento vůz zamilujete.

Grand Cherokee, vlajková loď automobilky JEEP

Když v roce 1992 představila automobilka JEEP svůj koncept vozu SUV Grand Cherokee na autosalonu v Detroitu, určitě netušila, jaký ohlas vzbudí mezi návštěvníky autosalonu. SUV Grand Cherokee je na trhu již více jak dvacet let a stále si získává více a více fanoušku tohoto výjimečného automobilu jakým Cherokee je. Nový model automobilky JEEP pro rok 2014 pak přináší spoustu novinek a vylepšení, které v původní verzi nebyly. Pojďme se blíže podívat na toto jedinečné SUV.

První výraznou změnou do fungování vozu je nová osmistupňová převodovka, která podle techniků automobilky JEEP má být přesnější a účinnější než ostatní převodovky v jiných SUV. Díky moderní technologii a téměř 40 různých módů řazení pro nejrůznější podmínky, se snížila celková spotřeba vozu a zlepšily se i jízdní vlastnosti. Oproti předchozím modelům, tak Grand Cherokee dosáhne o 10% snížení spotřeby paliva v režimu Eco oproti předchozím modelům. Srdce vozu, tedy motor se nabízí ve třech variantách. První verze nabízí 3 litrový Diesel V6 s 250 koňmi, druhá verze má obsah 3,6 litru Pentastar V6 a pod kapotou dřímá na 286 koní a poslední nejsilnější verze pak v sobě ukrývá neskutečnou sílu v podobě 352 koní a motorem o objemu 5,7 litru HEMI V8. Kromě skvělého výkonu a úspory spotřeby se můžeme dočkat i na velká vylepšení co se týče bezpečnosti a ochrany uvnitř vozu.

Vůz je plně vybaven nejmodernějšími airbagy, monitoringem mrtvého úhlu, systémem varování před nárazem či zadní parkovací kamerou. Exteriér si pak zaslouží jedničku s hvězdičkou, neboť JEEP opět naservíroval skvělý vzhled vozu, který svým robustním dojmem budí respekt v širokém okolí. V přední části vozu jsou inteligentní světlomety, které díky moderní technologii nabízejí skvělou účinnost za všech podmínek. Celý dojem pak potrhávají mocná 20“ kola, do kterých je vůz obut. Interiér pak nabízí skutečný luxus a eleganci v jednom. Velký hlavní panel s multimediálním zázemím a skvělým systémem pro ovládání a kontrolu vozu vládne celému interiéru. Dále pak luxusní prošívané sedačky z kůže Natura Plus či dřevěné komponenty z exotického dřeva vás nenechají chladnými.

Automobilka Jeep zkrátka umí dělat luxusní SUV vozy a model Grand Cherokee 2014 je toho důkazem.

Jeep Grand Cherokee není jen obyčejné SUV

Výsledek obrázku pro Jeep Grand Cherokee

Značka Jeep má pevné postavení především za velkou louží v Americe. Přestože v Evropě nepatří mezi největší hráče na trhu, má pár es v rukávu, které v klidu převálcují zavedené značky u nás. Jedním z takových trumfů, které Jeep má, je Grand Cherokee. To svou verzí pro rok 2014 zvyšuje tep nejednoho automobilového nadšence a milovníky SUV.

První verze vozu Grand Cherokee vyšla na trh v roce 1993 a byl to první vůz, který automobilka Jeep vyrobila po převzetí koncernem Chrysler. Od té doby uběhla již spousta let a Grand Cherokee patří mezi nejlepší SUV vozy na trhu, které můžete získat, aby toho nebylo málo v modelu 2014, je pár inovativních řešení, který tento skvost pozvedávají opět na novou úroveň.

Začneme pěkně od začátku uvnitř vozu Grand Cherokee. Tak jak je zvykem nabídne vůz elegantní a luxusní řešení interiéru vozu. Uvnitř vozu se nachází prošívané kožené sedačky, prvky obložené exotickým dřevem a dva velké přehledné displeje s multimediálním systémem. Systém je navržen pro maximální využití všech funkcí, které Jeep nabízí, jako je klimatizace, hlasové ovládání rádia, SD karty a spousty dalšího. Z interiéru se přesuneme ven, kde uvidíme charakter nového modelu Grand Cherokee. Elegantní design s kapkou drzosti vzbuzuje úctu a respekt v širokém okolí. Stylový přední nárazník a dvaceti palcová kola pak podtrhávají celý dojem z vozu.

Jeep nezapomíná ani na ochranu a bezpečnost, proto do vozu zabudovala několik bezpečnostních prvků, které se postarají o bezstarostnou jízdu. Vylepšení jako je monitoring slepého úhlu, systém varování před nárazem nebo zadní parkovací kamera je jen malým výčtem nabízených bezpečnostních opatření. Jeep zkrátka myslí na vše. Teď k samotnému srdci vozu, na který čekají všichni netrpělivý motorističtí nadšenci a tím je výkon vozu. Díky nové moderní osmistupňové převodovce zvládne vůz jízdu s mnohem nižší spotřebou, než tomu bylo doposud a v režimu Eco snížil spotřebu až o 10% oproti předchozím modelům. Vznětový motor V6 o objemu 3 litrů s výkonem 250 koní při 4000 otáčkách za minutu je pak třešinkou na dortu v již tak vyšperkovaném voze.

Jeep Grand Cherokee ví co dělat, aby zaujal diváka, který se ho už nepustí. Na druhou stranu výbornému auto, jakým Grand Cherokee je, to jde víceméně samo.