Domů / Články / GMC Terrain 2018

GMC Terrain 2018

GMC Terrain se dostal na trh v roce 2010, jako nejmenší SUV této značky. Zařadil se někde mezi kompaktní a středně velké SUV. S touto nálepkou vydržel beze změny až do roku 2016, kdy přišla menší aktualizace. A přestože přišlo pár vylepšení, na konkurenci to nevystačilo. Nezbývalo tedy nic jiného, než začít pracovat na modelu nové generace, která se představit na Detroit Auto Show, jako model pro rok 2018. Pojďme se blíže seznámit s novou generací, která nabízí uhlazenější a stylovější design.

Zastaralý exteriér nahrazuje svěží design

Nový model konečně přináší odklon od starého a nevzhledného hranatého designu, který nás trápil celou řadu let. Vše je nové a neokoukané, od přepracovaného předku, až po všechny úhly a linie. Nyní je vůz mnohem více silnější a urostlejší. Velkým plusem, který dělá značnou parádu jsou chromované detaily a linky. Pryč jsou také nevzhledné podběhy kol nebo koncová světla.

Celkově se nový design velmi povedl. Terrain 2018 je nyní pevně ukotven v kompaktním segmentu a působí skvěle na všechny strany.

Interiér je svěží, ale nenabízí tolik nového

Nový model nabízí také několik novinek i uvnitř kabiny. Ty však nejsou tak výrazné a natrefíme na několik starých známých. Přístrojová deska nabízí menší TFT displej, průduchy se stejným tvarem, které jsou však trochu menší. Víceméně se jedná o tu stejnou kabinu, jen byla posunuta středová konzole o 90 stupňů. Dokonce má i stejné chromované lišty.

Těšit se můžete na prémiové materiály, detaily a různé prvky, které naleznete i u vyšší třídy, než je nabízený model. Společně s exteriérem ladí interiér dokonale.

V nabídce bude standardní výkon

Pod kapotou se v základu nachází motor DOHC DI Turbo o objemu 1,5 litru. Tato pohonná jednotka nabídne 170 koňských sil a 203 liber stop točivého momentu. Vše bude mít pod vládou devíti stupňová automatická převodovka. Více informací o výkonu, zrychlení a dalších možnostech motoru nejsou k dispozici.

Nový GMC Terrain 2018 je více atraktivní, nabízí více moderních technologií a celkově disponuje větším luxusem za menší cenu, než v předchozích letech. Nelíbí se nám však motor V-6 a dalších pár detailů, které jsou však otázkou vkusu.