Domů / Nezařazené / Jak na vibrace z kufru auta?

Jak na vibrace z kufru auta?

 

Pokud vlastníte vůz typu kombi a trápí vás vibrace a hluk vycházející za jízdy z prostoru kufru, je nejvyšší čas přistoupit k jeho kompletnímu odhlučnění. Vibrace jsou však pouze jednou složkou potíží, které otevřený prostor kufru způsobuje a jež můžou řidiče spolu s pasažéry pěkně potrápit.

Odhlučnění kufru

Druhým původcem zhoršeného jízdního komfortu je samozřejmě hluk, který je dán větší velikostí a tudíž vyšším aerodynamickým odporem kombíků. Kromě toho hluk přichází také od vozovky a od zadních kol. Vzhledem k tomu, že se jedná o otevřený prostor, má všechen rámus volnou cestu do kabiny řidiče.

Odhlučnění kufru vede nejen ke snížení nepříjemných vibrací z prostoru kufru, ale hlavně vám umožní zbavit se nepříjemného hluku, kvůli kterému si nemůžete naplno vychutnat poslech vašich oblíbených písniček. Pokud chcete dosáhnout co možná nejlepšího efektu, určitě doporučujeme odhlučnit také páté dveře spolu s podběhy.

Metoda odhlučnění

V rámci odhlučnění kufru se zpravidla řídíme klasickou a osvědčenou metodou tří vrstev. První vrstva skládající se z antivibračního materiálu účinně redukuje míru vibrací a zamezuje jejich šíření v interiéru vozu. Vrstva druhá, akustická, slouží k rozštěpení určitých frekvencí hluku. V rámci třetí a poslední vrstvy pak používáme protihlukový materiál, který slouží k utlumení hluku přicházejícího od vozovky.

Tato metoda se nám v praxi velmi osvědčila a její použití v rámci odhlučnění kufru vede k výraznému zvýšení jízdního komfortu ve voze. Dodatečně se při odhlučňování kufrového prostoru zaměřujeme také na vrzající plastové díly, které od sebe oddělujeme speciální páskou.

Zvažujete odhlučnění kufru vašeho vozu? Neváhejte nás kontaktovat! Technici z naší dílny 2din.cz si váš vůz rádi vezmou do parády a odhluční ho k vaší maximální spokojenosti.