Domů / Články / Potřebujete vyřešit dopravní značení? Nechte to na profesionálech

Potřebujete vyřešit dopravní značení? Nechte to na profesionálech

Bez dopravního značení není možný plynulý pohyb na pozemních komunikacích. Je tady od toho, aby zabránilo vzniku chaosu. Právě proto musí být značení provedeno dle zákona, aby splňovalo veškeré definované parametry. Jedná se o klasické dopravní značky, ale také o vodorovné značení na samotné komunikaci. Někdy potřebujete vyřešit dopravní značení také na soukromém pozemku, což platí třeba pro různá parkoviště před firmami a podobně.

Řešení na klíč

Ani na soukromém pozemku si však nemůžete udělat dopravní značení dle libosti. Opět musí splňovat veškerá kritéria, která jsou dána zákonem. Právě proto je vhodné se v tomto případě obrátit na profesionály, tedy specializované firmy, které mají potřebné oprávnění pro realizaci takového značení.

Pokud například potřebujete provést dopravní značení v Praze, můžete se obrátit na jednu z místních firem, která vám zajistí komplexní servis.

A to znamená, že zařídí:

  • Návrh projektu
  • Vlastní realizaci

Získáte tak v podstatě veškerý servis a nemusíte se o nic starat. Specializovaná firma vám musí zajistit provedení dopravního značení způsobem, který odpovídá platným zákonům. Právě na to je důležitá u těchto firem certifikace. Pokud se rozhodnete, že potřebujete realizovat dopravní značení vodorovné, což může spočívat například ve vymezení parkovacích míst a podobně, provádí se nanášení značení speciálními barvami. Taková barva odolává povětrnostním podmínkám, přičemž se volí takový technologický postup, dle toho, jakou má mít značení trvanlivost.

Potřebujete instalaci značek nebo jejich pronájem?

Jak jsme již zmínili, není to pouze vodorovné značení, ale můžete si nechat realizovat také instalaci svislého dopravního značení, tedy klasických dopravních značek. Tyto značky mohou být také přenosné, což se hodí třeba při různých stavebních úpravách, kde jsou instalovány pouze dočasně. V takovém případě je ideální jejich pronájem.