Domů / Nezařazené / Seat s modelovou řadou Leon bourá hranice

Seat s modelovou řadou Leon bourá hranice

Seat Leon se vyrábí již od roku 1999. Od té doby si prošel velkou proměnou a dnes patří k nejlepším vozů na trhu. Nově je tu i modelová řada pro rok 2014, která opět bourá a posunuje hranice názorů na tento typ vozů. Seat totiž umí dělat skvělé moderní automobily, které mají styl a nová řada Leonu je toho důkazem.

Seat nabízí celkem tři model automobilu Leon a to verzi ST,5D a SC. Všechny tři druhy automobilů, oslovují jiný typ zákazníka a přesto každý má něco do sebe. Například Leon ST je vůbec první kombi, které Seat vyrobil a na to, že se jedná o první verzi, je velmi povedená. Kromě moderních technologií, které se ukrývají uvnitř každého vozu Leon, se verze ST může pochlubit i neuvěřitelným prostorem. V případě že vám prostory nestačí, lze najít v kufru úžasných 587 litrů zavazadlového prostoru (se sklopenými sedadly až 1470 litrů).

Kromě toho standardní vybavení vozu je adaptivní tempomat a panoramatická střecha. Leon 5D je mladý, energický vůz, který je přímo stvořen pro aktivní rodiny s dětmi či mladé páry. Celý vůz nabízí velkorysý prostor pro všechny cestující, součástí vozu je i systém Easy Connect, který umožňuje veškeré ovládání na jednom místě. Poslední verze Leon SC je menší živelný vůz se španělským temperamentem. Stvořen pro pravý požitek z jízdy a maximální komfort si získá každého motoristického nadšence. Díky dynamickému podvozku a kratšímu rozvoru je jízda energická a plná dynamiky, kdy vůz reaguje na každou změnu pohybu.

Výsledek obrázku pro Seat Leon

Uvnitř vozů pak najdete kvalitní, luxusně vypadající interiér, který nabízí multimediální systém a spousty detailů navíc. Záleží už jen na vás, zda si vyberete luxusní interiér v podobě kožených sedaček či radši investujete do pořádného ozvučení vozu. Nabídka vylepšení a úprav od Seatu je nekonečná. Standardní výbava však poskytuje mnohem víc, než vozy stejné třídy za vyšší ceny.

Srdce Seatu Leon pak pohání nejmodernější motory na trhu. Celkem si můžete vybrat z nabídky osmi motorů, které mají různé speciální vlastnosti. Nejslabší motor 1.2 STI nabídne 83 koní, maximální rychlost 190 km/h a průměrnou spotřebu 5.2 litrů. Z rychlení z nuly na sto se pak zastaví na hodnotě 10 vteřin. Nejsilnější motor 2.0 TDI CR pak nabízí 150 koní maximální rychlost 220 km/h a průměrnou spotřebu 4.5 litru. Zrychlení z nuly na sto dosáhnete za necelých 7 sekund.

Základní cena u modelů Seat Leon za nejslabší motor 1.2 TSI se pohybuje kolem 300 000 korun. Nutno však říci, že standardní vybavení je velmi bohaté a jak již bylo řečeno, mnohdy předčí i dražší vozy. Největší cenu, tedy 600 000 korun zaplatíte za nejluxusnější verzi Seatu Leon s motorem 2.0 TDI DSG.

Seat Leon nastavil laťku proklatě vysoko pro ostatní automobilky ve stejném segmentu osobních vozů. My můžeme být jen rád, že se stále bourají hranice v kvalitě a ceně vozů.