Domů / Doporučujeme / 3 důvody, proč a jak ušetřit na povinném ručení

3 důvody, proč a jak ušetřit na povinném ručení

Povinné ručení je pojistkou, kterou dnes musí mít každý motorista. Jelikož je nabízeno komerčními pojišťovnami, je jasné, že si každý může vybrat takovou, která mu bude nejvíce vyhovovat. A to hlavně s ohledem na cenu.

Ptáte se, proč na této pojistce ušetřit, a jak na to? Odpovíme vám na vaše otázky hned ve třech hlavních důvodech.

Neplaťte více, než musíte

Prvním důvodem, proč na pojistce ušetřit je zcela pochopitelně to, že je naprosto zbytečné zaplatit za něco více, než je nezbytně nutné. Jelikož se jedná o vaši zákonnou povinnost, není jakýkoliv důvod k tomu, abyste měli povinné ručení, které je tím nejdražším na současném trhu. Správné je mít to nejlevnější. Dnes je to cílem mnoha řidičů a tak první důvod se jasně týká toho, že je naprosto zbytečné bezdůvodně platit více, když jde najít takovou cestu, která bude mnohem výhodnější.

Tím zároveň nechceme říci, že musíte slevovat na svých požadavcích. I to nejlevnější může mít stejné parametry, jako to, které bude patřit mezi nejdražší na trhu. A to hlavně s ohledem na:

  • Rozsah pojistného krytí
  • Výše pojistných limitů
  • Nabízené doplňkové služby

Sjednat nejlevnější pojistku zvládnete online

Druhým důvodem, proč na pojištění ušetřit je to, že daný postup není spojený s ničím složitým. Dnes opravdu není nic těžkého sjednat si povinné ručení online. Trvá to jenom pár minut a zvládnete to kdykoliv a odkudkoliv. Stačí mít připojení k internetu. Dále je dobré dodat, že tato možnost není určená jenom pro ty, kteří kupují auto a potřebují ho pojistit. Možnost sjednat si pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je určená i pro toho, kdo vůz pojištěný má, ale hledá nejlevnější variantu, se kterou ušetří i tisíce korun. V rámci několika let už to je opravdu velmi slušná suma.

Porovnáte si jednotlivé možnosti

Pojďme na důvod poslední, který je spojený s tím, že vás nikdo do ničeho netlačí a tlačit nebude. Sami si snadno a rychle porovnáte jednotlivé možnosti, které se týkají právě vaší pojistky. A to znamená, že si vypočtete možné ceny a jednotlivé pojišťovny a jejich produkty si seřadíte od nejvíce výhodné. A protože cenu ovlivňuje mnoho věcí, jako je automobil, osoba pojistitele, nebo lokalita, může někdy vyjít nejlépe Česká pojišťovna povinné ručení, stejně jako to jindy může být zase pojišťovna jiná. A právě při daném porovnání zjistíte, která to je.

Následné sjednání pojistné ochrany už je v podstatě hračkou. Stačí vyplnit několik požadovaných údajů a následně potvrdit smlouvu. Poté je na vás už jenom provedení platby a pochopitelně i to, že si vytisknete zelenou kartu, kterou prokážete existenci své pojistky. Tím získáte jak doklad o pojištění, tak i jistotu, že vaše aktuální pojistná ochrana skutečně patří k tomu nejlepšímu, co lze jenom najít a využít.