Domů / Doporučujeme / Výhody a nevýhody van do kufru. Srovnáváme gumu a plast

Výhody a nevýhody van do kufru. Srovnáváme gumu a plast

Mnozí řidiči chtějí, aby se ve svém voze cítili jako doma. Je to pochopitelné zejména u řidičů, kteří tráví ve voze více času než ve svém domově. Pokud patříte k lidem, kteří touží mít interiér auta krásně vyšperkovaný, doporučujeme si do auta pořídit autodoplňky. Autodoplňky samozřejmě neplní jenom estetickou funkci, jak se mnozí lidé domnívají, ale mají i ochrannou funkci. U prahových lišt nebo u lišt na nárazník je ochranná funkce jasná, ale u takových van do kufru si ochrannou funkci uvědomuje jenom málokdo. Většinou dbáme jenom na estetiku a na samotný vzhled, nesrovnáváme si pro a proti materiálů, z nichž jsou vany do kufru vyrobeny.

Určitě to znáte, jedete z plavání a mokré oblečení si hodíte do kufru. Bohužel podlážka nasákne a začne plesnivět, což poznáte, když se autem začne linout nepříjemný zápach. Nebo se může stát, že v kufru svého auta budete převážet zahradní nářadí, jako jsou hrábě nebo motyky. Jelikož mají ostré hroty, je možné, že se zapíchnou do samotné podlážky.

Abyste takovým situacím předcházeli, doporučujeme si do svého kufru pořídit vany do kufru, které podlážku a čalounění kufru ochrání před mnohým nebezpečím.

Srovnáváme gumu a plast

Vany do kufru lze koupit v plastové nebo v gumové podobě. V tomto případě nehleďte na vzhled, ale při výběru se řiďte pro a proti. Nejdříve se zaměřme na plastové vany do kufru, jejichž hlavní výhodou je to, že perfektně drží svůj tvar. Navíc je lehká, a pokud ji koupíte dost hlubokou, může ochránit celý kufr. Co se týče nevýhod, nedají se moc ohýbat a bohužel je nejde srolovat v případě, že ji potřebujete z kufru na chvilku odstranit. Taky se stává, že praskne.

Co se týče gumových van do kufru, mezi výhody patří odolnost a snadná ohybatelnost. K nevýhodám patří to, že je poměrně těžká a bohužel nedrží moc tvar.

Jaká volba je ideální?

To nejlepší, co můžete udělat, je koupit si plastovo-gumovou vanu do kufru, která nemá žádné nevýhody, jenom výhody. Výhodami je lehkost, odolnost a možnost srolování. Navíc nepraská a svůj tvar drží dokonale.