Domů / Články / Koncept Volkswagen Golf GTI TCR 2018

Koncept Volkswagen Golf GTI TCR 2018

Volkswagen nedávno představil koncept GTI TCR – model, který se skvěle hodí mezi standardní Golf GTI a Golf R, pokud jde o výkon. Pod pláštěm najdete o 45 koní více než má standardní GTI. Kromě toho se dočkáte i zajímavějšího vzhledu a atraktivně čalouněného interiéru. Podle nejnovějších informací by měl být model k dispozici do konce roku 2018. Pojďme se blíže podívat na detaily této novinky.

Exteriér je přitažlivý na první pohled

Na první pohled není těžké si splést koncept se standardním modelem GTI. Volkswagen sice trví, že novinka má novou přístrojovou desku s novým předním splitterem. Ve skutečnosti to však znamená, že spodní hrana je trochu výraznější a v lesklé černé barvě. Podobný příběh je i na boku, kde jsou zdůrazněné boční prahy a jsou označeny logem TCR. Je to vše hezké, ale nic z čeho byste si sedli na zadek.

Takže exteriér máme za sebou, ale koncept nabízí mnohem víc. Je na čase se podívat na interiér.

Interiér dostal více pozornosti

Kabině se automobilka věnovala více než exteriéru. Vrcholem jsou nová kontrastní sportovní sedadla, která mají krásné červené prošívání. Změnou prošel i volant jenž nyní disponuje plochým dnem. Interiér je pak laděný v celé černo červené atmosféře a s celou řadou GTI a TCR odznaků po celé kabině. Jinak je vše standardní, jako je tomu u modelu GTI.

Koncept pohání benzínový motor

Golf GTI TCR má pod kapotou 2,0 litrový benzínový motor, který je o trochu silnější než motor ve standardním GTI. K dispozici je zde 285 koní, což je o 45 více než má klasické GTI a o 20 méně než Golf R. Maximální rychlost je stanovena na 265 km/h, ale omezovač vám dovolí pouze 250 km/h.

Pokud máte rádi rychlou jízdu, tak pro vás je určený dynamický sportovní podvozek, který obsahuje i adaptivní řízení podvozku. Chcete-li si užít pořádnou jízdu a koňskou sílu se vším všudy, určitě se vám vyplatí si připlatit.

TIP: Look at new secret leaks