Domů / Doporučujeme / Na co se zaměřit při výběru ojetého auta?

Na co se zaměřit při výběru ojetého auta?

Koupit nové auto není zase až tak složité. Horší to může být v případě, kdy kupujte ojeté. Je jedno, zda v autobazaru. Je několik věcí, na které je dobré se zaměřit. O jaké jde a na co hledět jako první? Podívejte se společně s námi.

Prověřte historii vozu

Dnes už existují různé databáze, kde není problém zjistit, že v průběhu let bylo s vozem vše v pořádku. Kromě toho doporučuje web www.motocars.cz i to, abyste se podívali do servisní knížky. Pokud ji majitel vozu má, je to velké plus, protože v ní jsou zadokumentovány jak všechny prohlídky, tak i veškeré servisní úkony.

Zkontrolujte, zda vše sedí

Jsou vozy, které byly bourané a které byly uvedeny opět do téměř dokonalého stavu. Férový majitel i autobazar to přizná. Nepoctivý vám bude lhát. Jsou však celkem snadné možnosti, jak zjistit, zda vše sedí. Na co je dobré hledět? Zkontrolujte:

  • Odstín a tloušťku laku
  • Termín výroby bočních okének
  • Originalitu všech dílů

Pozor na technický stav

Jako laik toho moc nepoznáte. Férový prodejce vám umožní nejenom to, aby se na auto podíval váš mechanik, ale umožní vám i cestu do vybrané autodílny. Už tím ukazuje, že je s vozem vše v pořádku. Přesto kontrolu technického stavu nepodceňujte a rozhodně na ní trvejte. I ta patří mezi hlavní praktické rady, které vám můžeme dát. Když vozům nerozumíte, vezměte si někoho, kdo ano a kdo vám umí objektivně poradit.

Důraz na bezproblémovou testovací jízdu

Kromě toho, že byste měli řídit, je třeba vypnout rádio a poslouchat, jak se vůz chová. Zaměřte se na různé problémy, jako je klepání, vrzání a další jakékoliv nestandardní zvuky. Pokud je slyšíte, je to jasná známka toho, že s autem nemusí být něco v pořádku. Než zjišťovat důvody, zda je to jenom drobnost, nebo neproběhla výměna oleje a hrozí poškození motoru, tak raději doporučíme se vozu vyhnout. Je lepší hned na poprvé sáhnout po variantě, která bude bezproblémová.