Domů / Novinky / VW Golf Plus 1.4 TSI

VW Golf Plus 1.4 TSI

VW Golf Plus je zvýšenou variantou populárního Golfu. Nejedná se sice o žádnou extratřídu, ale Golf patří mezi mé oblíbené značky již řadu let a při pořizování nového auta jsem se rozhodl pro právě „Plus“ verzi, která mi jakožto normálnímu řidiči, který se potřebuje přepravit z místa na místo, zcela vyhovuje.

Velká změna na vzhledu auta je zejména v místě chladiče, kterému byla dodána nová maska. Hlavním faktorem, proč Golfům zůstávám stále věrný, je, že se jedná o velice spolehlivá vozidla, včetně perfektních jízdních vlastností.

Díky tomu si tedy můžete vychutnávat každou minutu, kterou trávíte na silnici. Oproti hatchbacku je v interiéru tohoto modelu mnohem více místa, a proto většinou nebývá s převezením čtyř dalších osob, které mají dokonce celkem pohodlné sezení. Pod kapotou mám poté motor 1,4 TSI, který vydává výkon 102 kW, což je pro potřeby, ke kterým využívám automobil já, naprosto vyhovující. Když se zmíním o jízdních vlastnostech, nemám jedinou výtku. U dřívějších aut, které jsem vlastnil, jsem se bál přejet sebemenší díru na silnici, neboť jsem se s autem zatřásl i já.

Bylo to opravdu strašný. U Golfa nic takového nehrozí. Nevím, jak ten podvozek naladili, ale prostě auto přejede díru s naprostým přehledem. I ovladatelnost auta je výborná, nemám problém rychleji projet zatáčku a již několikrát se mi stalo, že jsem se musel rychle vyhnout překážce na silnici a řízení si s tím v pohodě poradilo.