Domů / Doporučujeme / Vstřiky na vozy s dieselovým motorem a nové vyhledávání baterií podle typu auta

Vstřiky na vozy s dieselovým motorem a nové vyhledávání baterií podle typu auta

Vstřiky na vozy s dieselovým motorem a možnost vyhledání autobaterií podle typu auta na portálu Autopes

Od ledna 2018 spouští portál www.autopes.cz spouští mimo prodeje aut a poptávky po náhradních dílech, vlastní prodej vstřiků pro všechna auta s dieselovým pohonem. Provozovatele serveru Davida Vaníčka vedlo ke spuštění tohoto projektu vlastní špatná zkušenost s autorizovaným servisem vozů.

Co vás vedlo k tomu, že jste spustil prodej vstřiků v rámci serveru, který se jinak zabývá prodejem vozů?

Byla to moje vlastní zkušenost, bohužel negativní s autorizovaným servisem, která mě k tomuto nápadu přivedla. Říkal jsem si, že když nechám vstřiky opravit v autorizovaném servisu za cenu zhruba 50.000 Kč, že bude na chvíli klid. Bohužel to byla chyba. Vzhledem k probíhajícímu soudnímu řízení se k tomuto vyjádřit moc nemůžu, takže radši přejdeme ke vstřikům:

Prodej vstřiků přes náš portál vychází vstříc všem řidičům, kteří vlastní dieselová auta, najezdí hodně kilometrů a pokud vstřiky doslouží, jsou postaveni před volbu utratit v autorizovaném servisu částku, která se dá srovnat s luxusní dovolenou pro celou rodinu, nebo auto nechat stát v garáži. Často řešená repase vstřikovačů je rozhodně jedním z řešení, ale je vhodná spíše pro zákazníka, který často obměňuje svůj vozový park. Naopak pro lidi, co najedou více než 100.000 kilometrů za rok, je důležitější životnost těchto vstřikovačů.

Chcete tímto tedy říct, že je lepší investovat do nových vstřiků, než provádět repasi?

Firmy, které se těmito repasemi zabývají, uvádějí, že po repasi jsou vstřiky jako nové. Odpovězme si ale další otázkou. Pokud si koupíme ojeté auto, můžeme s klidem říci, že jsme si koupili auto nové? Rozhodně záleží na tom, kdo repasi dělal, a jaké díly ve vstřikovači byli při této opravě vyměněny.

Tvrzení, které používá většina firem, že po repasi je vstřik jako nový, je rozhodně nadnesené. Ani autorizovaný servis Bosch, který rozhodně nemá problém s tím, že by neměl k dílům přístup, nebo že by na repasích šetřil, toto tvrzení neuvádí.

Jak je vidět, vy nejste velkým příznivcem repasí.

Proti repasím nic nemám, nicméně to musí mít opodstatnění ekonomické. Vstřik, který stojí 13.000 Kč se rozhodně zrepasovat vyplatí, ovšem repasovat vstřik za 4.000 se slevou na 3.500 už postrádá jakýkoliv smysl. Velkou část nových vstřiků které nám dodávají firmy jako BOSCH a Delphi nabízíme na našem portálu za cenu, která je srovnatelná s repasovanými.

Takže jestli tomu dobře rozumím, přímo vy sami ale repasi neprovádíte?

Na repasích spolupracujeme přímo s autorizovaným BOSCH servisem, který nám také poskytuje množstevní slevy. Díky tomu může náš portál nabídnout vstřiky za bezkonkurenčně nejnižší ceny. K repasím je také samozřejmostí, že zákazník dostane protokol BOSCH servisu. U repasí poskytuje tento servis, potažmo náš portál, záruku 12 měsíců.

Náš portál také myslí na zákazníky, kteří nemají vysoké příjmy, a proně nabízíme i použité vstřiky, například z havarovaných aut, na něž se vztahuje záruka 14 dní.

Jakým způsobem může zákazník řešit svou reklamaci v případě již použitých vstřiků?

Pokud s již nainstalovanými vstřiky není náš zákazník spokojen, je možnost je do 14 dnů vrátit a to tak, že je zašle do našeho distribučního skladu a obratem budou zákazníkovi vráceny peníze na bankovní účet.

Toť ke vstřikům, nicméně ty nejsou jedinou novinkou, se kterou od ledna Autopes nabízí. Přichází s prodejem autobaterií. V čem spočívá novinka?

Už několikrát jsem si pořizoval do svého vozu baterii, a zarazili mě dvě věci. První byla tak, že jak je možné, že mám v Youngtimeru původní baterii, ale do auta, které vlastním už pět let jsem jí kupoval už dvakrát. Druhou věcí bylo to, že u autobaterií jsou prezentovány všechny možné i nemožné parametry, ale ta nejpodstatnější informace, jestli je zrovna tato konkrétní baterie vhodná pro moje, chybí.

S tou první věcí asi nic neuděláme, snad jen to, že bychom mohli dát šanci výrobcům, kteří nedisponují nejzvučnějším a nejznámějším názvem, ale zato jsou schopnými výrobci těchto baterií.

K vyřešení situace, kdy spotřebitel neví, jestli daná baterie pasuje na jeho auto, jsme na našem portálu vyvinuli vyhledávač autobaterie podle typu auta, který zákazníka neobtěžuje zadáváním zbytečných informací, a zákazník se tak bleskově dostane k tomu, co skutečně hledá: zakoupení baterie na své auto a to za nejlepší cenu.