Domů / Články / Jeep Cherokee 2019

Jeep Cherokee 2019

Jeep přináší mírný facelift a některá zlepšení pro rok 2019. Pojďme se podívat blíže na všechny novinky Chereokee a jak si obstojí oproti konkurenci. Model, který byl vždy velmi přitažlivý musí dohánět konkurenci, která je našlapaná. Povedlo se mu to?

Tvář, kterou dobře známe

Přední část obsahuje tradiční světlomety a horní mřížku, která je nám dobře známa. Spodní mřížka má však pár změn. Je nyní elegantnější díky vodorovným čarám. Překvapivě to dodává charakteristický rys a rozhodně není špatného na tom, že si Cherokee uchovává svůj styl.

Kolem zádi je umístěna SPZ na dveřích zavazadlového prostoru. Nárazník navazuje na více tradiční aktualizace a používá chromované lišty, které kombinuje s barvou. Další změnou jsou nová LED světla, které mají jasné čočky a bíle zabarvená směrová světla a reverzní světelné reflektory. Změna v exteriéru není tak velká, ale bohatě dostačuje.

Interiér Chereokee zůstává stejný již několik let

Pro rok 2019 nečekejte velké změny ani v interiéru. Jeep se drží svých kvalit a nabídne sice tradiční kvalitu, ale v prvotřídním provedení.

Opět bude k dispozici velký TFT displej, dvou zónová klima, vyhřívání a celá řada dalších technologií.

Nechybí ani dostatečný prostor pro cestujících. Celkově usadí pět lidí a i když nenabízí příliš mnoho prostoru, do vozu nasoukáte i kolo, žebřík nebo surf.

Síla pod kapotou ukrytá

Nevíme co přesně Jeep chystá, ale dovolíme si hádat. S největší pravděpodobností narve do Cherokee motor s nižší spotřebou paliva. Z toho důvodu neočekáváme 3,2 litrový motor V-6, který byl dříve, ale zcela nový 2,0 litrový přeplňovaný čtyřválec, který se nachází též v novém Wrangler JL.

Současný motor nabízí 271 koní a 239 liber-stop točivého momentu. Novinka si rozhodně zachová počet sil a neochudí své fanoušky o radostný pocit z jízdy a výkonu.