Domů / Doporučujeme / Více komfortu pro vás i pro váš automobil. Jak na to?

Více komfortu pro vás i pro váš automobil. Jak na to?

Automobil je každodenním společníkem mnoha z nás. V drtivé většině případů oceňujeme jeho praktickou stránku. Čas od času se však mohou hodit některé vychytávky, které pomohou jeho praktičnost ještě vylepšit. Doslova za pár korun tak můžete velmi jednoduše dosáhnout většího komfortu. Pojďme se společně podívat na některé z tohoto praktického příslušenství.

Pořádek a čistota v kufru

Hovořili jsme o praktičnosti, a tady hraje významnou roli kufr. Ostatně v Česku jsou stále velmi populární kombíky, které slouží k univerzální přepravě všech možných věcí. Je přitom jedno, zda vyrážíte na chatu, nebo na dovolenou do Chorvatska. V těchto situacích se vám mohou hodit vany do kufru. Ty vám pomohou hned v několika ohledech. Jedná se zejména o schopnost:

  • Snížení pravděpodobnost poškození kufru
  • Zajištění nákladu proti svévolnému pohybu
  • Snadnější udržování čistoty nákladového prostoru

První benefit vás zaujme zejména v případech, pokud vlastníte nové auto. Určitě si nechcete hned nákladem poškodit čalounění nebo jakýmkoliv způsobem poškrábat vnitřní prostor. Vany prodávané do kufru, jsou totiž vyrobeny z gumy, takže dno kufru dokonale ochrání. Gumová podložka také zamezuje tomu, aby se náklad samovolně nežádoucím způsobem posouval. V neposlední řadě na ní také zůstanu veškeré nečistoty a kufr tak můžete velmi jednoduše udržovat.

Úleva pro motor i pro vás

Vašemu vozu, ale potažmo také sobě, však můžete pomoci také v řadě dalších případů. Pro automobily jsou těžkou zkouškou zejména zimní měsíce. Motoru trvá déle, než se dostane na provozní teplotu, což pro něj není nic dobrého a pro vás to znamená, že bude delší dobu trvat, než si zatopíte. Tady vám skvěle poslouží zimní clona do masky, kterou zabráníte průchodu chladného vzduchu do chladiče. Zatímco v létě je to žádoucí vlastnost, tak v zimě je to přesně naopak.