Domů / Doporučujeme / Nabídka efektních disků kol

Nabídka efektních disků kol

Disky z litého hliníku a jiných kovů mají mají jak estetický, tak i praktický význam. Je nepochybné, že alu disky velice zatraktivní celkový vzhled každého automobilu. Pokud si vyberete hliníkové disky, které budou ladit s designem vašeho vozidla, učiní z něj docela jiný automobil bez ohledu na barvu laku. Nezanedbatelný je i praktický význam alu disků. Především u nich nehrozí koroze jako u standardních plechových disků. Jsou také mnohem lehčí, což má vliv na nižší spotřebu pohonných hmot. Dalším příznivým projevem je lepší pérování vozidla.

Další vlastnosti alu disků

Mezi základní charakteristiku alu kol patří jejich nízká hmotnost a zároveň houževnatost a tuhost, která je důležitá jednak pro bezpečnou jízdu, a jednak pro dlouhou životnost disků. Dosažení této nezbytné vlastnosti je sice finančně náročné na výrobu, ale nezbytné. Zvýšení tuhosti se dosahuje použitím různých příměsí do litého hliníku, kterými jsou titan, hořčík a jiné. Vedle tuhosti se tím dosahuje i lepší houževnatosti a delší životnosti alu disků. Zde platí pravidlo, které dodržují přední výrobci, a sice, že čím déle a pomaleji se litý hliník ochlazuje, tím je houževnatější.

Povrchová úprava alu disků

Většinou jsou alu disky a elektrony lakované speciálním lakem odolávajícím povětrnostním a provozním podmínkám. Lak je odolný i vůči zimním posypovým solím a jiným chemickým přípravkům, má vysokou pevnost a vydrží i čištění různými přípravky, které jsou většinou na bázi kyselin.

Nabídka alu disků a elektronů

Nabídka obchodu SuperDisky.eu je natolik bohatá, že si každý může vybrat podle svého vkusu. Jsou zde i disky mercedes a disky speciálně určené pro jiné značky vozidel. Objednat si můžete například disky Barracuda Ultralight 3 T8, které vynikají výjimečným originálním designem, nízkou hmotností, vysokou stabilitou a nadstandardní pevností. Velice elegantně působí disky Z-Performance, které jsou určené pro vozidla značky BMW a Opel.