Domů / Články / Tesla Model 3 2018

Tesla Model 3 2018

Společnost Tesla byla založena v roce 2003 s cílem být první automobilkou na světě, která udělá revoluci v automobilové dopravě a nabídne plně elektrický vůz. Nová verze Tesla Model 3 se zatím prezentuje jako první elektrické auto pro masy, které je cenově dostupné a nabízí dostatek komfortu i skvělé jízdní vlastnosti. Jdeme se blíže podívat, co v pořadí již třetí model nabízí.

Elegantní křivky se sportovním postojem

Zhruba takto by se dal popsat exteriér modelu 3, který se podobá modelu S. Vůz oplývá elegantními, ale jednoduchými křivkami, které se táhnou od špičky až po zadní část. Zároveň se nejedná o žádného rozmazleného aristokrata, ale šlechtice se sportovním tělem.

Přední mřížka je výrazně široká a disponuje plochým předním koncem. Jediné otvory jsou umístěny ve spodním nárazníků těsně nad spodním vzduchovým uzávěrem.

Těšit se můžete také na nový design světlometů a krátké převisy, které se nachází v přední a zadní části vozu.

TIP: Vyzkoušejte sledování zásilky

Interiér je minimalismus a jednoduchost v jednom

Celá kabina je jednoduchá, minimalistická a stylová. Uspořádání je v tradičním pojetí Tesla. Na první pohled působí spartansky, jelikož je téměř bez tlačítek, přepínačů nebo rozvaděčů. Celková kapacita vozu je pět osob. Libovolně si můžete navolit skleněnou střechu.

Pro řidiče je připraven tříramenný volant, látkové čalounění, automatická zpětná zrcátka, elektrické ovládání oken, klimatizace a 15 palcová dotyková obrazovka.

Jak je na tom výkon

Standardní model 3 získá dojezdovou vzdálenost maximálně 220 kilometrů. Ve značkovém kompresoru Tesla pak svůj vůz nabijete asi za 30 minut. Pro domácí nabiječku s 240 volty dostanete zhruba 40 km za hodinu. Pokud jde o samotný výkon, standardní model 3 má zrychlení z nuly na sto za 5,6 sekund a maximální rychlost 210 km/h, což není vůbec marné.

Celkově se nám Tesla Model 3 velmi líbí. Vypadá dobře, jezdí rychle, má působivý dojezd a spousty technických vychytávek, které si zamilujete. Za ještě lepší výbavu si však budete muset připlatit.