Domů / Doporučujeme / Stěhovaní do zahraničí na klíč

Stěhovaní do zahraničí na klíč

Tohle je velmi speciální služba. Tady se stěhovací firma Mezinárodní stěhování Praha postará o mezinárodní stěhování od A až po Z. V překladu to znamená, že zajistí vlastně úplně všechno bez zákazníkovy pomoci. Jelikož jde o přesun obvykle na větší vzdálenost, tak se musí úplně všechno pořádně zabalit.

Samozřejmě firma mezinárodní stěhování Praha zajistí i pojištění, a to v rámci celé Evropy. Je ovšem třeba dodržovat nějaká pravidla. Kdo však chce, může u služby mezinárodní stěhování na klíč klidně asistovat, není to tak, že tam nesmí být, to zcela jistě ne. Avšak každému ulehčí, když někdo druhý za něj něco udělá.

Jaká jsou pravidla mezinárodního stěhování

Dokud nebyla Česká republika členem EU, tak bylo mezinárodní stěhování složitější, než je tomu dnes. Avšak je dobré připravit si seznam všech věcí, které člověk stěhuje, a to jak v češtině, tak i v angličtině. Případně se může použít i jiný mezinárodní jazyk, ale musí být důkladně prohlášeno, že jsou to zákazníkovi osobní věci. Kdo se třeba stěhuje do Spojeného království, tak to má své složitosti a zákonitosti. Je nasnadě zajistit a ohlásit dopředu trajekt na konkrétní datum, přičemž se počítá zákazníkovi platba za plavbu tam i zpátky. Cena trajektu navíc závisí na rozměrech stěhovacího vozidla.

Jen žádnou paniku

Základem je nepanikařit i přesto, že mezinárodní stěhování do zahraničí je už samo o sobě dost divoká představa. Zákazník se nemusí bát. Stěhovací firma mu přestěhuje všechen jeho majetek, bez rozdílu délky, váhy a jiných aspektů. Řešilo se zde cestování po EU, ovšem pokud se člověk stěhuje mimo tento vymezený prostor, je třeba nahlásit na celní úřad úmysl stěhovat se právě mimo EU. Tam se posléze vše projedná a taktéž se musí vyplnit několik dokumentů – bez toho to v tomto případě nejde. Kdo by měl zájem, dají se dokumenty zaslat i elektronickou komunikací.