Domů / Články / Toyota TJ Cruiser 2017

Toyota TJ Cruiser 2017

Toyota svůj koncept představila jako vůz s řadou inovací, ale také jako zcela novou třídu vozidel. Pod názvem Toyota Cruiser 2017 se v podstatě ukrývá kříženec minivanu a crossover SUV. Jaká je funkčnost konceptu a jak moc se na něm podepsala skutečnost, že exteriér se podvolil praktické stránce věci interiéru?

Koncept vypadá jako směs vozů z jiné dimenze

Wow. Co na první pohled říct? Toyota nejspíš celý čas strávila vylaďováním interiéru a na exteriér se vrhla 20 minut před uzávěrkou. Koncept vypadá prazvláštně, ale je na něm něco přitažlivého.

TJ Cruiser je svažující se minivan, který má plochou mřížku, nárazníky a reflektory. Kromě světlometů a kol nenajedeme na voze nic oblého. Možná až na trochu náznaků na blatníku a dveřních klik. Přímé linie pokračují dozadu až ke dveřím, kde lemují kruhová koncová světla. Někdo by mohl říct, že koncept vypadá spíš jako auto na přepravu peněz. Po celé ploše vozu by měla být aplikována speciální povrchová úprava, která má ochránit vůz před poškrábáním.

Zajímavý interiér plný funkčnosti a pokrokové konstrukce

Dveře se otevírají podobně jako v minivanu. Zajímavý interiér se odhalí a na první pohled poznáte, kam směřovalo všechno úsilí. Prostoru je zde dostatek pro čtyři osoby a dlouhé nohy. Vysoká linie střechy přispívá i prostorem pro hlavu.

V konstrukci interiéru natrefíte na celou řadu vychytávek, jako jsou upínáky, odkládací plochy, kolejnice ve stropě, popruhy pro zachycení různých předmětů a spousty dalšího.

Celkově lze říci, že interiér je dobře koncipován a vysoce funkční.

Moderní i pod kapotou

Pod kapotou nebude nic jiného, než hybridní systém. Těšit se můžete na čtyřválcový benzínový motor o objemu 2 litrů a baterii. Více podrobností zatím není k dispozici. Pokud chcete sledovat, jak se novinka bude vyvíjet, zapište si datum 25.října a 5.listopadu 2017. To by měla Toyota poskytnou více informací.