Domů / Doporučujeme / Do rodiny RS možná přibude Kodiaq. Citigo se ale nedočká…

Do rodiny RS možná přibude Kodiaq. Citigo se ale nedočká…

Patříte do početné skupiny fanoušků automobilů Škoda s přívlastkem RS? V tom případě se vám po vstřebání následujících informací objeví úsměv na rtech. Magická písmena označující „Rally Sport“ se totiž pravděpodobně objeví také na „Škodiaqovi“. Velké SUV je momentálně k mání s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 190 koní, což na – ruku na srdce – není zrovna početné stádo. Alespoň ne s ohledem na velikost mladoboleslavského mastodonta.

Biturbo se osvědčilo v Pasatu a Tiguanu

Informaci, že se nová Škoda Kodiaq může dočkat výkonnější verze, pustil do oběhu člen představenstva automobilky Christian Strube. Byl konkrétní a dodal, že by se mělo jednat o stejný agregát, který je v Passatu BiTDI a novém Tiguanu. Tohoto většího zástupce VW tento dvakrát přeplňovaný dvoulitrový čtyřválcový turbodiesel dostane na sto kilometrů v hodině za 6,5 sekundy. U Kodiaqa by mohly být hodnoty podobné, ostatně 240 koní a „krouťák“ 500 Nm rozhodně nejsou na ostudu. Při pohledu na současný Škody Kodiaq ceník je téměř jisté, že na cenovce bude sedmi číselná cifra.

Bude kupé a paket Laurin&Klement

Ale všeho do času. Momentálně se hovoří o Kodiaqovi s luxusním paketem Laurin&Klement a verzi kupé pro čínský trh. Jestli se kupéčka dočkáme i my Evropané, se zatím neví. Podle slov Bernharda Meiera záleží na prodejním potenciálu a výrobní kapacitě, která je již nyní v kvasinském závodě vyčerpaná. Navíc by měla v budoucnu vyrábět také Kodiaqy v plug-in verzi.

Superb RS šanci má, menší vozy nikoliv

Vraťme se však k populárnímu logu RS. Zatímco Škoda Fabia III generace se v ostré verzi nekoná a fanoušci si musí vystačit s paketem Monte Carlo, vlajková loď mladoboleslavské automobilky Superb naději má. Ovšem pouze za předpokladu, že bude pro značku rentabilní, což z nedávných průzkumů není jasné.

A co se týče nejmenšího zástupce Škody, Citigo verzi RS určitě nedostane. Škoda, protože přímý konkurent Volkswagen UP! Ve verzi GTI bude.