Domů / Doporučujeme / Reflexní prvky a doplňky dokáží zachránit život. Jaké můžete zvolit?

Reflexní prvky a doplňky dokáží zachránit život. Jaké můžete zvolit?

S podzimem přichází na řadu i pochmurné počasí, déšť, ranní mlhy a špatná viditelnost. Toto počasí je rizikové pro všechny řidiče, ale také osoby, které se za snížené viditelnosti pohybují na vozovce či blízko ní. Pro takové případy je nutné pořízení reflexních prvků, zvláště pro vaše děti.

Bezpečnost

Reflexní prvky jsou účinnými prostředky, které zvyšují viditelnost osob a propůjčují jim ochrannou funkci. Ať už chodíte do práce za snížené viditelnosti po kraji vozovky, jezdíte na kole či chodí vaše děti brzy ráno do školy ve chvíli, kdy ještě není dobře vidět, reflexní prvky vás i je mohou ochránit.

Jste vidět!

Pravdou je, že mnohdy stačí chvíle nepozornosti a neštěstí je na světě, zvláště pokud se pohybujete po vozovce a nejste osvětleni. Reflexní prvky vás mohou náležitě ochránit. Jedoucí automobil či motorka vás nemusí včas vidět, pokud však na sobě máte reflexní prvky, snadno vás uvidí, jelikož se na nich světlo odráží. Ochrání tak nejen svůj život, ale i život osob jedoucích v automobilu.

Reflexní prvky

Pořídit si můžete reflexní prvky či nejrůznějších doplňky. Pro děti je ideální reflexní přívěšek čidětská reflexní vesta. Nalepit jim na batoh můžete také reflexní samolepky. Skvělé jsou však i reflexní pásky pro osoby, které nechtějí nosit oblečení s reflexními prvky. Stačí nosit pásky v batohu a nasadit si je ve chvíli, kdy potřebujete být lépe vidět. Pokud jezdíte do práce například na kole, neměli byste zapomínat na reflexní prvky na kolo.

Každý den

Chodíte-li do práce po vozovce každý den, vyplatí se vám pořízení reflexní vesty. Reflexní vesta je opravdu dobře viditelná. Možností jsou pro vás i reflexní batohy či reflexní čepice. Díky nim budete opravdu dobře vidět a zbytečně neohrozíte cizí život i ten váš. Neriskujte chůzi po vozovce za snížené viditelnosti či v noci bez reflexních prvků.