Domů / Doporučujeme / Poznejte výhody turbodmychadla

Poznejte výhody turbodmychadla

Zvýšit výkon motoru svého automobilu můžete různými způsoby. Požadovaného efektu dosáhnete například namontováním zařízení, které se nazývá turbodmychadlo. Nová, ale také regenerovaná turbodmychadla nabízí majitelům jakékoliv značky osobního vozidla či dodávky společnost TurboExpert. Regenerovaná turbodmychadla jsou pro zákazníky výhodnější díky ceně, která je nižší až o 70%. Přitom se nemusíte obávat nižší kvality, jelikož regenerovaná turbodmychadla mají naprosto stejné parametry jako nová. Je to díky použití špičkových dílů nejvyšší světové úrovně.

Výhody turbodmychadla

Turbodmychadlo je zařízení sloužící k přeplňování agregátů, ať už se jedná o zážehové nebo vznětové motory. Výsledkem je spálení relativně většího množství paliva, zároveň se ovšem zvýší točivý moment a tím i výkon. Tento efekt využívají zejména automobiloví soutěžní jezdci. Turbodmychadlo je ovšem dostupné i běžným motoristům, kteří si potrpí na maximální výkon svého automobilu a lepší akceleraci. Výhodou je to například v případě potřeby předjíždění na kratší vzdálenosti.

Jak turbodmychadlo pracuje

Dmychadlo pohání turbína využívající tepelnou energii výfukových plynů. Největšího efektu je dosahováno až ve středních nebo vyšších otáčkách. Sice lze pozorovat i určité zpoždění reakce, protože výfukové plyny díky své setrvačnosti nemohou sledovat rychlé změny zatížení. Ovšem výhodou činnosti turbodmychadla jsou malé ztráty a neodebírání užitečné energie pro svůj vlastní pohon.

Jak se provádí regenerace turbodmychadel?

Společnost TurboExpert se zabývá jak regenerací, tak servisem turbodmychadel použitelných v osobních a užitkových vozidlech všech běžných značek, které jezdí po tuzemských silnicích. Pro regeneraci turbodmychadel používá díly špičkových kvalit. Na skladě má více než 20 tisíc kusů tohoto zařízení, takže každá objednávka je vyřízena v co možná nejkratší době. Vlastní regenerace probíhá na vyvažovacím stroji značky Schenck, na kterém se vyvažují rotory turbodmychadel. Dalším strojem je VISCOM Automotive GmbH, který slouží k nastavení proměnných geometrií VNT/VTG a těsnění West Gate v turbodmychadlech.