Domů / Doporučujeme / Ostrov Brač – dokonalá dovolená pro každého

Ostrov Brač – dokonalá dovolená pro každého

Pokud plánujete zájezd chorvatsko, vydejte se na ostrov Brač, který je nejrozlehlejším ostrovem Dalmácie a nachází se v jaderském moři, nedaleko Splitu. Spojení mezi ním a pevninou je zajištěno několika způsoby. Jedním z nich jsou trajekty, další možnost nabízí lodní linka ze Splitu a během sezóny jsou to ještě charterové lety. Na ostrově je pak většina obcí propojena sítí asfaltových silnic.

Co vás na ostrově čeká?

Kromě klidu a nádherných čistých plážích, které nabízejí relaxaci, si na své přijdou i milovníci sportovních aktivit, výletů či historických památek.

Co se sportu týká, vyzkoušet si můžete windsurfing či paragliding, můžete si zaplachtit od jednoho zálivu ke druhému nebo se vydat na výlet do hor nebo do nádherných olivových hájů. Ubytování chorvatsko se nabízí v nádherných apartmánech či domech připravených pro skvělou dovolenou.

Velký výběr naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku. Pochutnáte si zde i na vyhlášené kuchyni. Mezi místní speciality a pochoutky patří bračský sýr, jehněčí maso a ryby. To vše doplňuje skvělá rakije bolský plavec, což je vyhlášené místní víno. Na všem si můžete pochutnat jak v některém z místních hostinců, tak i v celé řadě pastýřských kolib. To vše vytváří velmi příjemnou atmosféru pro odpočinek a relaxaci.

Tipy pro vás

Největším místem ostrova je Supetar, který navštěvují milovníci historie. Naleznete zde středověké kostely, nádherné mozaiky, prohlédnout si můžete pozůstatky římských vil nebo mauzolea starých šlechtických rodů.

Milovníci sportovních aktivit zajisté ocení velké množství stezek pro pěší. Mezi zajímavé patří výlet do olivových hájů, kde můžete vidět, jak se vyrábí olivový olej.

Další stezka – Dolcevita vede přes celou řadu hostitelských objektů, které nabízejí dobré místní víno, domácí jehněčí, olivový olej nebo sýr.

Pro rodiny s dětmi je vhodná písečná pláž Uvalu Banj.