Domů / Články / Mini Cooper 1499 GT 2017

Mini Cooper 1499 GT 2017

Na první pohled se může zdát, že model 1499 GT je speciální edicí Mini Cooper. Nicméně, jedná se pouze o dědictví, které se ztratilo v čase a nyní je zpět a odkazuje na legendární hatchback. Nový Mini 1499 GT je ukázkou toho, co nejlepšího můžete v Mini najít. Limitovaná edice bude k dostání pouze v 1 499 kusech a distribuce bude výhradně na britském trhu.

Co je na Mini Cooper 1499 GT tak speciální?

Hodně věcí se vám bude líbit na novém modelu. Obzvláště, pokud jste fanoušky původní verze 1275 GT. Novinka přináší charakter, který si zamilujete. Nejpřitažlivější prvky se nachází v exteriéru. Speciální vydání bude k dispozici v povrchové úpravě Pepper White nebo v barvě Mignight Black. Kromě barvy se můžete těšit na řadu estetických a aerodynamických upgradů. Zejména přední nárazníky ve stylu John Cooper Work se vám budou zamlouvat.

Interiér je sexy

Uvnitř vozu se nachází celá řada změn, které si zamilujete. Jakmile otevřete dveře vykouknou na vás sportovní sedadla oblečená do kůže. Dále tu máme sportovní volant, řadu detailů a zdobení v čalounění, dostatek odznáčků, které odkazují na značku a spousty dalších vychytávek.

Celkově Mini Cooper 1499 GT 2017 zasáhl všechna správná místa. Dokonce je i cenově dostupný. Takže o něm můžete přemýšlet, i když oficiálně bude k dispozici jen na ostrovech.

Výkon neoslní, ale bohatě postačí

Pod kapotou se nachází malý dvoumotorový turbo čtyřválcový motor, který produkuje 102 koní a zrychlení z nuly na sto zvládne za 10.1 sekundy. Maximální rychlost je zablokována na 193 km/h.

Minic Cooper 1499 GT 2017 je cenově dostupný mini hatchback s jedinečnou osobností. Nabízí dobrý a vydatný krajíc nostalgie s pořádnou dávkou novinek a moderních technologií. Tenhle kousek se zkrátka povedl ve všech směrech a Mini Cooper se opět vyšvihl mezi automobilky, které vědí, co dělají.