Domů / Články / Mazda Vision Coupe Concept 2017

Mazda Vision Coupe Concept 2017

Mazda od roku 2012 příliš nevyčnívá a dobrá léta má za sebou. Možná právě proto představuje nové vozy s velmi atraktivním designem a solidní sestavu crossoveru a SUV. Navíc přichází s dvěma divokými koncepty. Novinku v podobě Mazda Vision Coupe Concept si představíme v tomto článku.

Futuristický design s elegantními křivkami

Na základně designu RX-Vision má Vision Coupe hned několik novinek. Nejen že je větší, než Mazda 6, má také sportovní postoj a podobnou střechu, kterou můžeme nalézt i u Mercedes-Benz CLS.

V přední části vás zaujme dlouhá kapota a špičatý nos. Samotná mřížka je vám povědomá, jelikož byla už u předchozího konceptu. Nechybí ani agresivní nárazník, větrací otvory a rozdělovač. Světlomety mají nový design. Další prvky se nachází na straně, kde jsou méně agresivní postranní rámy a chromové ozdoby. Zadní část nabízí podobný design a svažující střecha dodává eleganci. Celkově působí Vision Coupe velmi dobře.

Interiér je připraven na ostrý start

 

Možná kabina vypadá poněkud futuristicky, ale vše je připraveno k ostrému startu. Interiér neobsahuje nic, co by se nedalo zhmotnit. Palubní deska má zbrusu nový design, který je zaměřen především na podnikatele a požitkáře z jízdy. V tomto voze se chcete projet a ne si zazávodit. Přístrojová deska a prvky kolem ní jsou potaženy kůží. Dveřní panely mají také kůži, ale s kontrastním prošíváním. Celkově interiér vypadá úchvatně a rozhodně nebude na škodu, když se uvede do běžného provozu.

Co se ukrývá pod kapotou

Neexistuje žádná informace o tom, co číhá pod dlouhou kapotou Vision Coupe. Opravdu to není důležité, jelikož se jedná o koncept vozu. Existuje velká pravděpodobnost, že Mazda bude chtít využít svoji novou generaci pohonné jednotky. Uvidíme. Zatím nám srdce plesá ze vzrušujícího kupé, luxusního interiéru a jedinečného designu. Jen to chce více informací.