Domů / Články / Audi A7 2019

Audi A7 2019

Co začalo jako koncept Audi Sportback v roce 2009, se rychle změnilo do podoby Audi A7 Sportback v roce 2010. Je to již sedm let, co se první A7 dostala na světlo světa a vy víte, co to znamená – je na čase představit druhou generaci. Tak jdeme na to.

Čerstvý exteriér až na pár detailů

Exteriér vykazuje spousty detailů, které můžete vidět na nové A8, ale přesto si druhá generace zachovává vlastní tvář, která je čerstvá a plná novinek.

Novinka nabízí spousty nápadů. Za prvé je to široká jednorámová mřížka, pak jsou na řadě světlomety a kapota má více „svalů“, než kdy dříve.

Zajímavá je i střecha, která se svažuje směrem dozadu a místy připomíná Porsche 911.

V zadní části ještě chvíli zůstaneme. Nachází se zde zadní světla, která jsou celkem atraktivní a inspiraci si berou od Bugatti. Jen se nám příliš nelíbí propojení světel pomocí LED pásku.

Nudné křivky interiéru nahradí živý a inteligentní design

Interiér je jednoznačně revoluční. Nudné a líné linie jsou pryč. Přichází na řadu inteligentní design plný atraktivních křivek a energie. Přístrojová deska je kompletně nová a větrací otvory jsou nyní nad převisem, kde je dostatek místa pro odkládání nezbytností. Centrální panel je ozdoben 10,1 palcovým displejem, který je elegantní a obklopen lesklým černým sklem, který skvěle ladí k palubní desce.

Kromě krásy interiéru oceníte i vzdušnost a dostatek prostoru pro cestující. Nechybí ani zábavné systémy a celá řada dalších prvků, které vám zpříjemní jízdu.

Pod kapotou budou lehké hybridní elektrické vozy

S koupí nové Audi A7 získáte i hybridní motor, který však funguje na trochu jiném principu, než klasický hybrid. Na palubě se nachází malý lithium-iontový akumulátor, který bere přebytečnou energii z brzd a napájí s ní auto při rychlosti 50-140 km/h. Motor je spuštěn v případě potřeby. Těšit se ale také můžete na motor o V-6 o objemu 3.0 litru, který disponuje 340 koňmi a 368 liber-stop točivého momentu.

Zrychlení z nuly na sto zvládne za 5,3 vteřiny a maximální rychlost je 250 km/h.