Domů / Doporučujeme / Je lepší dodávku pronajmout nebo koupit?

Je lepší dodávku pronajmout nebo koupit?

Na tuhle otázku si musí každý odpovědět sám, ale v zásadě platí jedno. Pokud člověk dodávku nebude využívat v běžném životě, tak je lepší si ji pronajmout. V tomhle případě tudíž není nutné ji hned kupovat.

Pronajmout dodávky lze v půjčovnách dodávek, které jsou k dispozici v každém větším městě. Ona totiž samotná koupě dodávky není zrovna levná záležitost, cena se pohybuje i přes milion korun, takže takovou investici si každý člověk nemůže dovolit, čímž jasně vyplývá, že pronájem výrazně sníží náklady.

Ojeté dodávky mohou být v perfektním stavu

Jistě, pokud si přece jen člověk chce dopřát dodávku sám pro sebe, tak se dají koupit i ojeté vozy, ale i ty mohou vykazovat bezchybný stav. Samozřejmě v době internetu se dá koupit ojetá dodávka tímto způsobem i přes inzerát, ale má to svá úskalí v podobě podvodníků, kteří například pouze vezmou peníze a auto už nedají, na to pozor.

Výběr dodávky

Při výběru je třeba zohlednit několik asketů, třeba i ten, na co ji člověk potřebuje. Jestli pracovně nebo soukromě. Za soukromé účely se považují například výlety nebo dovolená. Dodávky mají obvykle místo pro tři cestující, plus prostor k převážení věcí. Využít se dají dost dobře i při stěhování, když se tím výrazně sníží náklady, protože do dodávky se vejde přece jenom více věcí než do klasického osobního auta.