Domů / Články / Lamborghini Urus 2018

Lamborghini Urus 2018

Velký třesk způsobila jen samotná informace a nyní se má vše uskutečnit a vyjít na ostré světlo. Řeč není o ničem jiném, než o chystaném SUV Urus od Lamborghini. Kromě toho, že se jedná vůbec o první SUV této automobilky, slibují inženýři, že se bude jednat o nejrychlejší a nejdynamičtější SUV na trhu.

Koncept versus exteriér v reálném pojetí

Urus je na první pohled kombinací Humvee s logem Lamba. K dispozici jsou totiž ostré linie a tvrdé úhly, které jsme mohli od Lamborghini čekat. Ačkoli jde o jasné SUV, spousta prvků čerpá inspiraci od Aventador a některé prvky dokonce od novějšího modelu Huracan. Koncept nabízí jemné, ale nápadné křivky. První záběry z testovacího okruhu nasvědčují tomu, že se v tomto trendu pokračuje. Na rozdíl od konceptu má ostrá verze odlišnou přední fascii. Najdou se i další změny, které však nemění celkový pocit z nového SUV, které vypadá božsky.

Interiér nabídne nevšední rozvržení

Interiér je do značné míry záhadou i nyní. Lambo zatím neposkytlo detailní snímky. Máme však pár informací, které prozrazují směr kabiny. Od klasického SUV se bude lišit Urus především v rozvržení sedačk. Poskytne totiž pouze usazení pro čtyři dospělé osoby. K dispozici bude multifunkční volant a obrazovka, která bude na něm umístěna. Kromě technologií, které jsou opředeny tajemstvím je samozřejmé, že novinka bude obsahovat klasický komfort a luxus, jaký jsme u Lamborghini zvyklí.

Urus zaměřený na výkon

Zatím neexistuje jediný detail o tom, co se bude skrývat pod kapotou. Je však jasné, že se automobilka rozhodla o co největší výkon. Jelikož je zatím nejsilnějším SUV na světě Bentley Bentayga se svými 600 koňmi, bude chtít Lamborghini překonat tuto hranici a nbídne SUV minimálně s 610 koňmi.

Lamborghini Urus je velmi očekáván a na co se nejvíce těšíme, je výkon a design, který je vskutku impozantní. Uvidíme jaká bude cena a zda se nezmění interiér. Ten je aktuálně trošku nešikovný pro SUV styl.