Domů / Články / Volvo XC60 2018

Volvo XC60 2018

Volvo XC60 bylo naposledy aktualizována v roce 2014. Devět let po uvedení na trh, se automobilka rozhodla, že je na čase vydat novou generaci. Příchozí model je dodáván s novým designem, jak v interiéru, tak v exteriéru.

Kromě toho má nové bezpečnostní systémy, které zlepšují komfort z jízdy a nový systém klimatizace “CleanZone”, jenž podle všeho odstraňuje škodliviny z ovzduší. Pojďme se blíže podívat na nový model a všechny novinky, které nabízí.

Silueta zůstává, má však nové linie

Pokud se podíváte na aktuální model a nový, uvidíte stejný tvar. Střecha však nabízí nové linie, je šikmější a celková konstrukce těla má k dispozici nové linie. Přední mřížka je mnohem výraznější a světlomety mají nový design a rozvržení. Velmi přitažlivé jsou linie kolem boků, které jsou plné svalů a mohutnosti. Nový model si zachovává atraktivnost, na kterou jsme zvyklí u všech předchozích modelů. Exteriér tedy hodnotíme na jedničku.

Interiér nabízí nový rozměr

Vnitřek nové XC60 nabízí velký odklon od stávajícího modelu. K dispozici je nový informační systém a rozvržení celé kabiny. Středová konzole nabízí nově sloty až pod přístrojovou deskou. Ve srovnání s předchozím modelem je také modernější a uhlazenější. Materiály jsou příjemnější na pohled a celkově do sebe více zapadají. K dispozici je pouze několik málo mechanických prvků, zbytek obstarají moderní technologie. S ohledem na aktuální nabídku, je interiér XC60 to nejlepší na trhu. Nemluvě o sexy velké středové konzoly, které nabízí dostatek informací a zábavy.

Co se ukrývá pod kapotou

Volvo stále pracuje s nabídkou motorů, které budou k dispozici. Nyní se můžeme těšit na DR a D5 dieselové motory, T5 a T6 benzínové motory a také na T8 hybridní motor. Výkon se bude pohybovat od 190 až po 407 koňských sil.

Celkově hodnotíme nové Volvo pozitivně. Má krásný design a propracovaný interiér. Jediné co nám přijde na škodu je příliš mnoho polstrování a skutečnost, že vyjde už letos a nepůjde zase až o takovou novinku.

Tip: Správa stránek pro vaše projekty