Domů / Doporučujeme / Fotopast ochrání váš majetek

Fotopast ochrání váš majetek

Vloupání cizí osoby do vašeho domu či rekreační chaty je nepříjemným zážitkem, o který žádný majitel nemovitosti nestojí. Mnohdy je více než ztráta předmětů horší vědomí, že se ve vašem soukromí pohybovala cizí osoba.

Preventivních opatření je na výběr celá řada, ovšem jedinečnou pomůckou je fotopast. Při jejím výběru je třeba se zaměřit zejména na účel, pro který bude fotopast sloužit. Existují totiž fotopasti určené na ochranu majetku a fotopasti pro myslivce. Potřebné informace získáte na webu e-shopu Fotopasti v sekci fotopasti na ochranu majetku. Na těchto stránkách najdete všechny informace, které vám pomohou se orientovat ve fotopastích, ale také přehled všech typů.

Jak vybrat správnou fotopast

Základním hlediskem je účel použití, protože každý typ fotopasti je vybaven určitými specifickými vlastnostmi. Široký sortiment zahrnuje jak nejlevnější přístroje, tak kvalitní fotopasti za přijatelné ceny, ale i nejdražší typy. Pro potřeby ochrany majetku jsou zřejmě nejoptimálnější fotopasti opatřené zařízením zvaným GSM modul. Jedná se o přenášení pořízených fotografií na emailovou adresu v počítači nebo do mobilního telefonu majitele. GSM modul tak umožňuje majiteli bezprostředně po zjištění nevítané návštěvy reagovat a uvědomit buď policii nebo hlídací agenturu. Pachatel tak může být přistižen přímo při činu a navíc pořízená fotografie poslouží jako důkazní materiál při vyšetřování a eventuálním soudním líčení.

Parametry fotopasti na ochranu majetku

Na rozdíl od fotopastí pro myslivce nezpůsobí fotopast na ochranu majetku žádný hluk ani záblesk. Naprostá neviditelnost a nehlučnost je základním předpokladem pořízení fotografie zloděje, který si nesmí ničeho všimnout. Fotopast určená ke sledování pohybu zvěře v lese při spuštění jemně cvakne a nepatrně zasvítí, což zvěři vůbec nevadí. Zloděj by vám ovšem takovou fotopast nejspíše zničil, pokud by jej neodradila od jeho nekalých záměrů.

Pro kvalitu snímku je důležitá také vzdálenost. Optimální k pořízení zřetelné fotografie v noci je pět metrů. S rostoucí vzdáleností bude snímek pochopitelně méně zřetelnější, což ztíží identifikaci zloděje.