Domů / Doporučujeme / 3 tipy k využití teleskopického magnetu v autě

3 tipy k využití teleskopického magnetu v autě

Mít v autě teleskopický magnet má svoje výhody. Vytáhnete s ním zapadlé mince nebo klíče. Podívejte se na tipy, k čemu všemu se vám vysunovací magnet hodí.

Teleskopický magnet je silný neodymový magnet, který je upevněný ve vysunovací tyči. Tyč je skládací, má pogumovanou rukojeť.

Když magnet vysunete, má délku 62 cm. Díky tomu s ním dosáhnete i do hlubších prostor, kam se rukou nedostanete. Pokud teleskopický magnet složíte, má na délku jen 16 centimetrů. V pohodě jej schováte do přihrádky v autě nebo i do kapsy.

Neodymové magnety jsou známé svou silou i při malých rozměrech. Tento magnet, který je na vysunovací tyči, disponuje silou 6 kg. Přitom celá tyč i s magnetem váží pouze 55 gramů.

Proč si teleskopický magnet do auta pořídit? Inspirujte se třemi příklady použití.

1) Zapadlý šroubek nebo nářadí z motoru auta vyndáte za chvilku. Stačí mít vysunovací teleskopický magnet

Pokud občas něco montujete v motorovém prostoru automobilu, například u staršího auta vyměňujete svíčky, upevňujete nějaký šroubek, někdy se stane, že nářadí, součástky nebo upevňovací materiál zapadne dolů k motoru. Pomocí vysunovacího magnetu je vytáhnete během chvilky.

2) Vysypaly se vám mince vedle autosedačky? Přicvakněte je

Tohle zná asi každý. Sednete do auta a mince nebo klíče, které máte v kapse, se vykutálí do úzkých prostor vedle autosedačky. Je těžké mince vydolovat, bez potřebného náčiní to asi nezvládnete. Právě k tomu se hodí vysunovací teleskopický magnet. Roztáhnete jej, zastrčíte do štěrbiny. Mince se nacvaknout a v pohodě je během chvilky vytáhnete.

Je však dobré vědět, že k magnetu se přichytí pouze mince vyrobené z feromagnetického kovu, což jsou všechny české a některé euro mince.

Může se hodit: Které oběžné české a euro mince jsou feromagnetické?

3) Ouuu, klíče od bytu či kanceláře spadly mezi kameny! Vytáhnete je snadno

Podobný problém, jako se zapadlými mincemi, občas nastane s klíči od bytu nebo třeba kanceláře spadlými do nějaké spáry, mezi kameny. Znáte to – vystoupíte z auta, plné ruce věcí, do toho zazvoní mobil a šup, klíče jsou fuč. A teď si je vylovte.

Naštěstí máte po ruce teleskopický magnet. Pokud jej tedy máte. Vysunete, klíče se k magnetu přicvaknou, vytáhnete. A je to!

Podívejte se i na další tipy, kde a kdy se vám může vysunovací magnet hodit.