Domů / Články / Yamaha Cross Hub Concept 2017

Yamaha Cross Hub Concept 2017

Společnost Yamaha je dobře známa díky svým motocyklům, přívěsným motorům pro lodě, hubením nástrojům a podobně. Nyní se japonská mega-korporace rozhodla vstoupit na trh s vozy a představuje nám svůj originální koncept Cross Hub. Pojďme se na toto originální vozítko ve všech směrech podívat blíže.

Design má futuristické prvky a netradiční rozvržení

Koncept Cross Hub vypadá nevídaně. Ve zkratce se skupina inženýrů a designerů, kteří nikdy neviděli pickup zavřela v jedné místnosti a navrhla to, čím je Cross Hub.

Nejzajímavější částí je „bublinka“, která propojuje kabinu s nákladním prostorem, které jsou od sebe jinak oddělené.

Přední část vypadá jako kombinace Yamaha UTV a Fordu Edsel. Nalezneme zde tři různé osvětlovací prvky, ostré linie a masivní masku.

Ukládací prostor má dostatečné rozměry pro naložení motorky. Dveře „kufru“ slouží také po sklopení jako prodloužení nákladního prostoru, ale už neplní funkci plotu. Celkově vypadá exteriér Cross Hubu skvěle a futuristický design ocení jistě nadšenci, kteří chtějí kromě praktické stránky i něco hezkého pro oko.

Interiér v rozložení diamant

Nekonvenční styl nalezneme i v interiéru. Rozložení diamant s řidičem uprostřed a kolem něj zbytek spolucestujících. Malé obrazovky na palubní desce zobrazují potřebné informace o vozidle, jízdě a nebo jsou skvělou možností, jak se zabavit.

Oranžovošedivý interiér s černými prvky je doplněn o hliník, který naleznete na dveřích, nožních pedálech a podpěrách. Ačkoliv se nejspíš nejedná o nejpraktičtější design, který byl kdy vyroben, rozhodně je něčím novým a neokoukaným.

Překvapí Yamaha Cross Hub výkonem?

Asi nebude žádným překvapením, když se podělíme o to, že nevíme jakou pohonnou jednotku bude obsahovat Yamaha Cross Hub. Budeme si tedy muset čekat na všechny možnosti, které společnost nabídne. S velkou pravděpodobností však budeme čekat hybridní hnací ústrojí.