Domů / Novinky / Seat Leon

Seat Leon

Automobilka Seat vyrábět skvělé a praktické vozy umí. Důkazem je toho právě Seat Leon a jeho nová modelová řada, která nabízí skvělé technické možnosti, moderní vybavení a vůz sportovního charakteru, který si zamilujete. Tři modely vozy, Leon SC, Leon 5D, Leon ST, které jsou postaveny na základu Seat Leon, nabízejí pro každého něco. Seat Leon v nové verzi nabízí od základu změněnou konstrukci, z které vyzařuje větší sebevědomí, sportovnější charakter a lepší jízdní vlastnosti. Toto energetické vozidlo, vzbudí ve všech koutech světa pozdvižení.

K tomu přidejte moderní technologie společnosti Seat, vylepšené jízdní vlastnosti či precizní design a máte skvělý vůz na světě. Modelový vůz Leon ST je ideálním rodinným kombi a je to vůbec první kombi, které automobilka Seat vyrobila. Obrovský prostor uvnitř vozu Leon ST vytváří pocit velkolepé vzdušnosti. Pokud i to by bylo málo, můžete v kufru, vytvořit úžasných 587 litrů zavazadlového prostoru. Tempomat a panoramatická střecha je pak třešničkou na dortu u modelu Seat Leon ST. Poslední vůz z modelové řady Seat Leon je model Leon SC. Tento vůz je vytvořen pro krásu a skvělé pocity z jízdy. Obsahuje vše co pětidvéřový Leon, ale je více zaměřen na dynamickou jízdu a jízdní vlastnosti. Do rukou se vám tak dostává energický a svižný vůz, který umí reagovat na pokyny během zlomky sekundy, především díky dynamickému podvozku a kratšímu rozvoru.

Seat Leon a jeho modelové vozy v sobě kombinují moderní technologie, praktickou stránku věci a skvělé jízdní vlastnosti, což se u typu těchto vozů málo kdy sejde na jednom místě. Automobilka Seat zkrátka trefila do černého.

Seat Leon a jeho technické parametry

Seat patří mezi automobilky, které do svých vozů dávají ty nejmodernější technologie a funkce, které na trhu existují. Nejnovější motory, nejnovější bezpečnostní prvky či nejnovější multimediální zařízení jsou v automobilech Seat samozřejmostí. Díky těmto aspektům a smyslu pro detail, patří Seat mezi oblíbená auta, ať už pro rodiny nebo mladé lidi, kteří hledají dynamické vozy. Modelová řada Seat Leon není výjimkou a i ona nabídne ty nejnovější kousky.

Začněme motory, které se schovávají pod kapotou modelů Leon 5D, Leon SC a Leon ST. Několik verzí motorů, které nabídnou od úsporného režimu po ten největší výkon, se nachází v nabídce automobilky Seat. Od verze motoru 1.2 TSI s 86 koňmi a maximální rychlostí 180 km/h se dostaneme až k motoru 2.0 TDI se 150 koňmi a maximální rychlostí 220 km/h, což rozhodně není špatné. Ve všech verzích se pak průměrná kombinovaná spotřeba pohybuje kolem 5,2 litrů na 100 km, ovšem i zde záleží na vašem jízdním stylu.

U verze motoru 1.6 TDI CR se 110 koňmi a režimem Ecomotive se můžete dostat v kombinované spotřebě až na krásné 3 litry na sto kilometrů. Zrychlení vozů, opět závisí na výkonu motoru, ale pokud vezmeme nejslabší již zmíněný motor a nejsilnější motor, který Seat nabízí, dostaneme se u slabší verze na zrychlení z nuly na sto za 10 sekund a u silnější verze motoru na zrychlení z nuly na sto za 6,5 sekundy. Stejně jako předtím, i zde záleží na tom, jaký motor si vyberete. Seat nabízí celkem na osm typů motoru pro svoji modelovou řadu Seat Leon.

Kromě technického zázemí vozů, jsou tu i multimediální a bezpečnostní prvky, které stojí za zmínku. Nově se v modelové řadě Seat Leon objeví LED světlomety, které mají delší životnost, lepší svítivost a odolávají vibracím, což je opět krok k bezpečnější jízdě na silnici. Kromě toho se snaží automobilka Seat jít s dobou a do svých vozů, tak zabudovala ekologický režim Start/Stop, který snižuje vypouštění škodlivých látek do ovzduší a zároveň snižuje i spotřebu vozu. Dalším bezpečnostním prvkem Leonu je elektronická uzávěrka diferenciálu XDS, která se postará o bezpečnější projíždění zatáčkami, nebo možná více využijete rozjezdového asistenta, který se vám postará vždy o plynulý rozjezd.

Standardní výbava obsahuje na 8 airbagů a na zadních sedadlech, je zaveden systém ISOFIX, který se postará o bezpečnost těch nejmenších cestovatelů. Důkaz toho, že automobilka Seat bere bezpečnost vážně, je certifikát s nejvyšším hodnocením v testech bezpečnosti Euro NCAP. Dále systém vozu nabídne parkovací senzory v předu a vzadu, multikolizní brzda, která automaticky zpomalí vozidlo, aby nedošlo k neočekávaným srážkám či asistenta dálkových světel, který se postará o automatické přepínání dálkových a potkávacích světel a vy se tak můžete plně soustředit na řízení. Novinkou je pak senzor únavy řidiče, který zkoumá pomocí dynamické analýzy chování řidiče a jeho ztrátu koncentrace a tím ho vybídne k zastavení a udělání přestávky.

Uvnitř vozu je pak moderní multimediální systém, navigační systém, Bluetooth a spoustu dalších prvků, které se postarají o zábavu během jízdy. Vše je vytvořeno pro co největší komfort řidiče, velký 5“ displej je natočený směrem k řidiči a díky speciálnímu systému Easy Connect máte ke všemu skvělý přístup.

Seat Leon je moderní vůz plný nejnovějších technologií a díky skvělému vzhledu, jízdním vlastnostem patří mezi nejlepší osobní vozy na trhu.

Nová modelová řada Seat Leon sází na moderní náboj

Výsledek obrázku pro Seat Leon

Na dnešním trhu s vozidly se každoročně koná souboj mezi různými kategoriemi vozů, ať už se jedná o užitkové vozy, rodinné vozy či luxusní vozy, ve všech těchto segmentech se koná nelítostný boj. Většina automobilek má několik typů vozidel, s kterými se snaží zaujmout zákazníky. Automobilka Seat na to jde však trochu jinak a pro svůj jeden vůz, vytvořila hned několik modelových vozů. Na mysli máme, Seat Leon, který s novou modelovou řadou sází na obitý styl, moderní technologii a čirou energii.

Modelová řada Seat Leon se skládá ze tří vozů, které mají společný typ vozu, přesto se v mnohých věcech liší. Například Leon ST nabízí velmi elegantní prostorné kombi, které je nabito moderními technologiemi a navíc je to vůbec první kombi, které Seat vyrobilo. Leon 5D je pak stylový hatchback, který je určen pro mladé rodiny s dětmi nebo mladé páry. Nabízí jak dostatek prostoru, tak skvělé jízdní vlastnosti a moderní multimediální zázemí. Poslední Leon C, s kterým automobilka Seat přišla na trh v modelové řadě Seat Leon, nabízí nevšední jízdní zážitky a skvělou dynamiku. Celý vůz je zaměřen na jízdní vlastnosti a flexibilitu za každé situace.

Všechny tři vozy jsou velmi povedené a osloví široké spektrum zákazníků, od velké rodiny s dětmi až po mladé lidi. Seat zkrátka vsadil vše na jeden jediný vůz, který přizpůsobila potřebám moderního světa. Použitá technologie uvnitř vozu nabízí to nejlepší, co na dnešním trhu můžete nalézt. Nechybí parkovací senzory, adaptivní tempomat, funkce nouzového brzdění a spousty dalších inovativních funkcí. Interiér je velmi elegantní a nadčasový. Uprostřed panelové desky, se rozprostírá veliký displej, který se postará o všechno potřebné nastavení, po navigaci až k ovládání muziky či klimatizace.

Vybavení vozu pak závisí na ceně, kterou chcete investovat, podle toho se odvíjí i výkon vozu. Ceny začínají u základní výbavy na 300 000 tisících pro model s nejslabším motorem 1.2 TSI, který má spotřebu kolem 5 litrů a maximální rychlost 190 km/h. Konečná cena je stanovena u nejvyšší výbavy a s nejsilnějším motorem na 610 000 tisících. Průměrná spotřeba tohoto vozu je kolem 4 litrů a maximální rychlost je stanovena na 220 km/h.

Automobilka Seat vsadila na svého oblíbeného koně a vytvořila pro něj skvělé zázemí, za které se nemusí stydět. Seat Leon je moderní auto, které uspokojí i toho nejnáročnějšího jezdce na světě.