Domů / Články / Každé auto by mělo mít autokoberce na míru a pěkné poklice

Každé auto by mělo mít autokoberce na míru a pěkné poklice

Kola na autě přezouváte každý rok dvakrát, ale poklice vám budou stačit pouze jedny, pokud máte letní i zimní pneumatiky ve stejné velikosti. V dnešní době mají poklice už velmi pěkný design a chrání šrouby kol před znečištěním. Stejnou ochrannou službu vykonají také autokoberce na míru, které uchrání vnitřní čalounění vašeho automobilu před poskvrněním.

Kola na autě potřebují ochranu

Poklice na kola mají hned dvě základní funkce:

  • chrání vaše šrouby u kol nejen před znečištěním, ale také jsou dobré proti vodě a sněhu,
  • na trhu existuje celá řada poklic, jež mají velmi pěkný design a krásně doladí vaše auto.

Jediné, na co si u výběru poklic musíte dávat pozor, je, abyste vybrali správnou velikost, která bude pasovat na vaše kola.

Poklice zvládne nasadit každý

Abyste si nasadili poklice na kola, nepotřebujete k tomu autorizovaný servis. Vše zvládnete svépomocí sami. Jediné, na co si musíte dávat pozor, je, aby výřez na ventil, kterým budete případně foukat kola, byl na správném místě. Poklice se vyrábějí z odolného plastu a jsou ke kolu přichyceny dostatečně silnou pružinou. Obrovskou výhodou je jejich jednoduchá údržba a čištění, které vám nezabere příliš času.

Autokoberce zaručují vnitřní ochranu vašeho vozidla

Další nedílnou součástí vašeho automobilu by se měly stát koberce, které chrání vnitřní čalounění, a to nejen ve přední části vozu, ale také v kufru. Autokoberce byste měli kupovat na míru přesně podle typu vašeho auta, protože jen tak získáte maximální ochranu. Například koberce Octavia jsou protiskluzové, jsou vyrobeny z velmi kvalitní gumy a okraje jsou vyvýšené o jeden centimetr. To zabraňuje vylité tekutině a jiným nečistotám, aby se dostaly na čalounění.

Pokud si nejste jisti, jak správně vybrat poklice nebo autokoberce, poraďte se s autorizovaným prodejcem, který vám odpoví na všechny vaše případné dotazy.

Zdroj obrázku:

socrates471 / Shutterstock.com