Domů / Články / Volkswagen Arteon 2018

Volkswagen Arteon 2018

V roce 2007 si Volkswagen myslel, že bude dobré vyvinout kupé s šikmou střechou. Některé si jej spojují s ambicemi typu Passat CC. Tento model se však příliš nepovedl a během let, kdy byl na trhu, se automobilka rozhodla vydat jiným směrem. Pro nový rok 2017 si německý výrobce připravil poslední generaci CC, která má nový název. Nyní jej naleznete pod názvem Arteon.

Původní model s novými rysy

Arteon může být „nový“ model, ale lhaly bychom, kdyby jsme řekli, že nemá nic společného s modelem CC. Novinka má ostřejší linky a naleznete pár úprav, které jsou odlišné, ale pokud srovnáte siluetu CC a Arteon, nepoznáte rozdíl.

Mřížka chladiče byla zkrácena a má nižší vzhled. Světlomet získal nový design, ale má stejný obecný tvar. Na špičce se nachází nové horizontální lameli, které jdou souběžně s mřížkou chladiče. Na boční straně nalezneme nové překryvy u blatníků. V zadní část má sklo strmý úhel, ale nyní má oproti minulému modelu zaoblené rohy.

Všichni jsme čekali, že nový mode bude stejně nevzhledný, jako CC, ale VW se postaral o spoustu změn a naštěstí se tomu neděje.

Naděje se skrývá v interiéru

Pokud někde hledat naději a novou energii pro Arteon, pak je to v interiéru. Interiér nabízí řadu úprav a některé jsou celkem povedené. V kabině jistě oceníte nové rozložení tlačítek a multimediálních prvků. Středová konzole je relativně plochá, ale leží o něco výše. Samozřejmostí je celá řada prvků pro cestující, které jim mají za úkol ulehčit cestu. Zapomínat nesmíme ani na prémiové materiály.

Několik málo informací o motoru

Je známo pár informací o motoru, který bude prohánět Arteon. V nabídce bude rovnou šest různých motorů. Všechny budou ve fromě TDI nebo TSI a budou produkovat na 148 koní. Modely střední třídy zvládnou na 188 koňských sil. Více informací o motorech není aktuálně k dispozici.

Na novém modelu ceníme především změnu designu, i když není příliš patrná. Plusem je i upravený interiér. Bohužel stále nám připomíná model CC a s tím i spojené pocity, které nejsou pozitivní. Uvidíme jaká bude konečná cena, ale bojíme se, že půjde nahoru.