Domů / Doporučujeme / Včasné přezutí je základem bezpečné jízdy

Včasné přezutí je základem bezpečné jízdy

Vůz je pro většinu lidí investicí do komfortu, bezpečnosti, ale i luxusu. Přesto se však najde stále více lidí, kteří podlehnou trendu nakupování levných a nekvalitních pneumatik. I když může být vůz bezpečný, pneumatiky představují jeden z nejdůležitějších prvků pro bezpečnou jízdu.

Právě prostřednictvím pneumatik se vůz dotýká vozovky. Pokud jsou pneumatiky v zimě sjeté, absence kvalitního vzorku způsobí, že bude vůz na kluzkém podkladu zcela neovladatelný. Pokud stojíte před rozhodnutím, jaké pneumatiky na zimu vybrat, nabízí se vám jednoduché řešení. Sáhněte po kvalitních značkových pneumatikách, které se v testech umístily na kvalitních příčkách a dokáží vám zajistit jízdu bez nehody. Obzvláště pokud ve voze nejezdíte sami, tak svým výběrem rozhodujete o bezpečnosti těch, které v autě vozíte, například rodinu nebo kolegy z práce.

poMnoho lidí nechává výběr pneumatik náhodě nebo si nechá poradit od svého autoservisu. Výběr pneumatik však zvládnete i svépomocí. Pomůže vám v tom portál PneuOK.cz, který disponuje jednoduchým konfigurátorem, který vám najde vhodné pneu přímo pro váš automobil. Aby se předešlo nekvalitnímu výběru, má ve svém sortimentu pouze kvalitní pneumatiky a to za velmi příjemné ceny. Kromě pneumatik zde můžete pořídit také alu kola.

Důležité informace pro řidiče

Řidiče před každou zimou nejvíce zajímá, jaká by měla být minimální hloubka dezénu u zimních pneumatik. U osobních vozů by to měly být minimálně 4 milimetry a u vozů nad 3,5 tuny musí být hloubka nejméně 6 milimetrů. Oficiální sezóna začíná 1. listopadu a i když se povinnost váže i k okolnostem, jako je vrstva sněhu a teplota, je vhodné být připravený a když se objeví první sníh, tak mít již přezuto. Vyhnete se tak zbytečným dopravním komplikacím, ale i případné pokuty od policie.