Domů / Články / Porsche 911 GT2 RS 2018

Porsche 911 GT2 RS 2018

Sportovní vůz, který byl postaven více než před 50 lety má spousty triků v rukávu. Automobilka Porsche to ví a nebojí se je ukázat. S debutem v roce 2015, kdy byla představena nová verze 911, se nyní objevila i verze GT2 RS. Prozatímní ukázka v nás vyvolala silné dojmy. Jak se novinka povedla?

Stejně jako předchozí ročníky, vychází i tento model z 911 Turbo

Na nejnovějších fotografiích je patrné, že celá karoserie vychází z modelu 911 Turbo. V přední části se nachází poněkud širší nárazník, který je více u země. Na bocích můžeme vidět přepracované boční sukně a revidované otvory v zadních blatnících. Také zadní část je poněkud širší a novinka jezdí na jedinečných, lehkých kolech.

Koncová světla jsou štíhlá a nová je také kapota vozu. Zadní část disponuje spoilerem, který nabízí také nové křivky a zadní křídlo je poněkud masivní. Díky velkému křídlu bude Porsche 911 GT2 RS jezdit ještě rychleji.

911 si zachovává styl pouličního auta

Vůz si stále zachovává styl pouličního auta s duší závoďáka a rošťáka. Dvě sedačky uvnitř kabiny, podhlavníky a materiál z černé kůže je vše, co můžete v interiéru očekávat. Přestože kabina jasně udává styl celého vozu, stále v ní najdete vše, co potřebujete během jízdy. Takže nechybí nejrůznější informační systémy, technologie ani další vychytávky.

Hledáte koně? Naleznete monstra

Pod kapotou se nachází vydatný šesti válec twin turbo s objemem 3,8 litru. Celkový výkon udrží 700 koní a 553 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto proběhne za krásných 2,7 sekundy. Maximální rychlost se zastaví při rychlosti 339 km/h.

Jak dopadlo Porsche 911 GT2 RS?

Lehké a svižné auto, které disponuje skvělým stylingem. Cenovka je však vysoká, jelikož ceny začínají na 293 tisících dolarů. Můžete si připlatit dalších třicet, abyste ušetřili zhruba 40 liber. Vážně? Auto je vhodné na ulici, ale potenciál má někde jinde.