Domů / Doporučujeme / Offshore společnost: Vše, co byste o ní měli vědět

Offshore společnost: Vše, co byste o ní měli vědět

Možností ve vašem podnikání jsou i tzv. offshore společnosti. O co přesně se jedná a proč byste si tuto variantu společnosti měli zvolit? To vše vám prozradí tento článek.

Offshore společnost

Jedná se o mimořádně zvýhodněné společnosti, které nejsou vázány daňovými či dalšími povinnostmi a soukromí jejich vlastníků je náležitě chráněno neveřejnými rejstříky. Offshore společnosti jsou zakládány v tzv. daňových rájích, tedy státech, které v rámci svých zákonů založení offshore společnosti dovolují. Díky tomu tyto země získávají zahraniční kapitál. Principem podnikání je využívání třetích zemí, přičemž veškeré podnikatelské aktivity probíhají na území těchto států.

Jaké státy to jsou?

Jedná se například o Spojené arabské emiráty, Seychelskou republiku, Belize, Delaware v USA, Velkou Británii či Marshallovy ostrovy.

Založení společnosti

Pro offshore podnikání se nejběžněji zakládají IBC společnosti, tedy International Business Company, které jsou založeny na základě speciálních zákonů.

Výhody

Mezi hlavní výhody offshore společností patří tzv. daňová optimalizace, jednoduše nezaplatíte na daních víec, než musíte. Offshore společnost sníží vaši daňovou povinnost až na 0 %. Výhodou je jistě také anonymita vlastnictví. Máte možnost využít práva na soukromí a použít offshore společnost jako nástroj anonymního vlastnictví. Váš majetek je navíc chráněn. Nemovitosti i movité věci vlastníte s použitím offshore společnosti. Získáváte také mezinárodní image. Vhodné je proto vybrat zvučný název zahraniční společnosti, která podporuje mezinárodní význam vašeho podnikání.

Online podpora

Obrátit se můžete na online podporu, která vám nabízí možnost domluvení nezávazné konzultace. Stačí zanechat kontakt přímo na vás a specialisté na offshore společnosti se vám ozvou a zodpoví všechny vaše dotazy.