Domů / Články / Nový Ford Focus 2019 uspěje tam, kde poslední modely selhaly

Nový Ford Focus 2019 uspěje tam, kde poslední modely selhaly

Ford Focus konečně vstoupil do své čtvrté generace a přináší mnoho změn, pokud jde o design, pohodlí a ekonomiku. Je dodáván s převážně rekonstruovaným interiérem a spousty nových technologií. Za zmínku stojí i řada nových motorů, které jsou silnější a účinnější.

Nový Ford Focus může vypadat delší, ale není tomu tak

Na první pohled vypadá Ford Focus delší, ale není tomu tak. Je to díky delšímu rozvoru. Model je postaven na platformě C2 a na některých místech natrefíte na kratší převisy. V přední části vás trefí do oka nová mřížka, která ve vás budí dojem, že je vzata ze starého modelu a jen otočena. Kapota dostala nové linky, ale je víceméně stejná. Přední světlomety jsou zcela nové a to včetně LED pásek.

Zadní část je o něco málo širší, mohutnější a poměrně agresivnější. Celkově má nový Ford Focus atraktivní design se spoustou sportovního stylingu, agresivních podnětů a jedinečných linek. Uvidíme, jak bude vůz působit na silnici.

Více moderní design interiéru a rozvržení palubní desky

Vnitřek Focusu je zcela nový. Obsahuje moderní prvky, nové rozvržení palubní desky a sportovnější panely, které doplňují pohodlná sedadla. Nejdůležitější novinkou nové generace je nárůst prostoru pro cestující na zadních sedadlech.

Velká středová konzole je nyní minulostí a plně nahrazena plovoucím informačním systémem. Tradiční řadicí páka je nahrazena rotační jednotkou a k dispozici je také bezdrátová nabíjecí podložka. Sedadla byla přepracována a měla by být více pohodlnější. Celkově působí interiér skvělým dojmem.

Co se ukrývá pod kapotou

Pod kapotou naleznete motor EcoBoost 1,0 l nebo 1,5 litru. Oba motory jsou nalazeny na různé chutě. Očekávaný výkon ce pohybuje v rozmezí 84 koní, 99 koní nebo 123 koní. Pro motor o objemu 1,5 litru je to výkon 148 nebo 180 koní.

TIP: Kvalitní SEO služby